Specific college created by glasgow dissertation gives – charles koch foundation spencer dissertation
2015-04-10
روش های ایمپلنت دندانی
روش های ایمپلنت دندانی
2015-04-11

آیا کاشت دندان به روش ایمپلنت عوارضی هم دارد؟

dental-implant

dental-implant

عکس العمل های بیماران در برابر کاشت ایمپلنت از فردی به فرد دیگر متغیر است و به طور مستقیم با تعداد ایمپلنت ها در ارتباط است.

مشکلات مربوط به کاشت ایمپلنت در حد عوارض کشیدن یک یا چند دندان می باشد و شما قادر خواهید بود به راحتی و به تنهایی مطب دندانپزشکی را ترک کنید.

به هر حال شما باید طبق دستور پزشک دوز مناسبی از داروها مثل :

1- مسکن ها

2- آرام بخش ها و ضد التهاب ها

3- بی حسی موضعی دریافت کنید. در مورد بیماران خیلی حساس داشتن همراه تا منزل را پیشنهاد می کنیم .

معمولا شما پس از عمل ایمپلنت قادر خواهید بود تمامی فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید بسته به تعداد ایمپلنت ها و عکس العمل شما طی یکی دو روز همه چیز به حالت عادی بر می گردد . برخی ناراحتی ها در حد خیلی کم عادی است و با مصرف آسپرین ها و مسکن هایی که بدون نسخه پزشک عرضه می شوند به صورت یک یا دو عدد، 3 الی 4 بار در روز باید درد را 50% کاهش دهد در غیر اینصورت از داروهای مسکن قویتر که تجویز شده است استفاده کنید.
ورم در ناحیه جراحی ایمپلنت طبیعی است که به طور معمول پس از 48 تا 72 ساعت پس از عمل ایمپلنت کاهش پیدا می کند و در طول 4 الی 5 روز آینده کاملا بر طرف می شود. برای جلوگیری از تورم غیر عادی و کاهش آن داروهای استروئیدی برای یک یا دو روز تجویز خواهد شد به علاوه توصیه می شود که حتما حتما از کمپرس سرد ( کیسه یخ، حوله سرد یا حوله نازکی که به دور یخ پیچیده شده است) از سمت خارجی صورت هر بار به مدت 10 الی 20 دقیقه با فاصله های زمانی 10 – 20 دقیقه ای در یکی دو روز پس از جراحی استفاده کنید. بعد از 72 ساعت اگر تورم ادامه داشت می توان در صورت لزوم از کمپرس گرم استفاده کرد .

عوارض کاشت دندان به روش ایمپلنت
معمولا خونریزی پس از 10 دقیقه از بین می رود و به خوبی با اعمال فشار و کمپرس آب سرد و بخیه قابل کنترل است. ترشح بزاق بیشتر و با رنگ صورتی کمرنگ و خونابه کاملا عادی است و نباید با خونریزی تیره تر که دارای لخته است اشتباه گرفته شود .
در صورت بروز خونریزی سر خود را راست و بالا نگاه دارید از کمپرس سرد روی صورت خود استفاده کنید یک گاز استریل را تا کرده و روی محل خونریزی قرار دهید و محکم گاز بگیرید و به مدت 15 تا 20 دقیقه در همان حال نگاه دارید و این عمل را در صورت نیاز چندین بار تکرار کنید و اگر خونریزی ادامه داشت حتما جراح خود را در جریان قرار دهید .
کبودی که در اثر خونریزی ممکن است پدیدار شود بعد از چند روز بهبود یافته و در طول 10 روز ناپدید می شود. مقدار لخته های خون ممکن است باعث جابجایی کبودی و مشاهده آن در منطقه وسیعی از گردن شود که در پی جراحی ممکن است دمای بدن شما به صورت مختصر افزایش یابد که کاملا طبیعی است و این عکس العمل طبیعی بدن به راحتی با آسپیرین بزرگسالان به صورت یک یا دو عدد قرص هر 4 الی 6 ساعت قابل درمان است. طولانی تر شدن تب ( بیش از 4 روز) می تواند حاکی از عفونت باشد که در این صورت فوراً باید مراتب را به اطلاع پزشک و جراح رساند. اکثر بخیه ها از نوعی است که طی 7 الی 10 روز خود به خود از بین می رود بخیه ابریشمی و سیاه هستند و باید بعد از یک الی دو هفته توسط دندانپزشک برداشته شوند. خواب رفتگی، گز گز و یا حساسیت بیش از حد در اطراف لب و گوشه های دهان ممکن است افزایش یابد که معمولا موقتی است ولی ممکن است چندین ماه به طول انجامد.
حداقل 12 ساعت بعد از عمل از آبکشی دهان و یا استفاده از دهان شویه ها خودداری کنید. بعد از این مدت از محلول آب نمک ولرم( یک قاشق چایخوری نمک در یک لیوان آب گرم) و یا از محلول 2% کلروهگزیدین برای شستشو استفاده کنید.در طی 24 ساعت اول از خوردن غذاهای سخت و گرم خودداری کنید زیرا موقع جویدن و خوردن ممکن است باعث ایجاد ناراحتی شود. از رژیم غذایی نرم و مایعات حاوی مقادیر لازمی از پروتئین ، ویتامین و کلسیم استفاده کنید . در طول فرآیند ترمیم و یکپارچگی استخوانی شما بهترین فرد برای تعیین کیفیت رژیم غذایی خود هستید. بعد از عمل با استفاده مجدد از دست دندان ممکن است با نقاط دردناک مواجه شوید که به راحتی با مراجعه به دندانپزشک و یا دندانساز قابل اصلاح است .

مطالب مرتبط:

نگه داری ایمپلنت

Call Now Button
error: Content is protected !!