شیوع بی دندانی در جمعیت بالای 35 سال
2017-01-02
مشکلات دندانی و تاثیرات آن بر جسم
مشکلات دندانی و تاثیرات آن بر جسم
2017-01-04

ارتباط بین سلامت دهان و بیماری های جسمی

ارتباط بین سلامت دهان و بیماری های جسمی

ارتباط بین سلامت دهان و بیماری های جسمی

یکی از بهترین متد هایی که با جای خالی دندان های  افراد امروزه مبارزه می کند ایمپلنت نام دارد . این نوع کاشت دندان همانند دندان طبیعی عمل کرده و تفاوتی با دندان درخشان و سالم شما را ندارد .

متاسفانه مواد دندانپزشکی به طور کلی جهت عملکرد مکانیکی خود مورد ارزیابی قرار میگیرند و تاثیرات منفی شان نادیده گرفته میشود.

در سال 1990 دکتر ویسترن پرایس تحقیقات گسترده ای در ارتباط بین سلامت دهان و بیماری های جسمی انجام داد. او یکی از پیشگامان بزرگ تغذیه در تمام دوران بوده و تحقیقاتش امروزه به همان اندازه گذشته قابل توجه است. او کشف کرد, قبایل بومی که رژیم غذایی سنتی دارند عاری از هرگونه پوسیدگی و مشکلات  دندانی می باشند . در این تحقیقات همچنان ذکر شده است  از زمانی که شکر و آرد سفید وارد سبد غذایی این افراد شد,  دندان های آنها رو به پوسیدگی و خرابی رفت.

بدون شک رژیم غذایی مدرن و جدید موجب به خطر انداختن سلامت ذاتی  دندان و جسم ما شده است و سلامتی انسان ها را به چالش  عمیق کشیده است .امروزه یافتن بزرگسالانی که دچار درمان هایی نظیر کاشت ایمپلنت, لمینیت دندان, اصلاح طرح لبخند و غیره نشده باشند نادر است. جوانان نیز به دندانپزشکی زیبایی روی آورده اند چرا که مشکلات  دندانی بر اثر تغذیه نادرست آنها را اذیت میکند. با تشکر از علم نوین ارتودنسی , کاشت دندان و لامینیت نیازی به آشکار نمودن ایرادهای چهره خود نیست .

ارتباط بین سلامت دهان و بیماری های جسمی

خوراکی های مفید برای ایمپلنت دندان:

بسیاری از بیمارانی که برای جرم گیری نزد دندانپزشک می روند، معمولا به خاطر اینکه دندان هایشان در اثر استفاده بیش از اندازه چای، قهوه و دخانیات تیره شده است، سفید کردن دندان را انتخاب می کنند. معمولا این تیرگی ها می تواند در اثر جرم پلاک دندان باشد که به خاطر رنگ های غذایی است، یا به خاطر داروهای مصرفی مانند تتراسیکلین، یا بعضی مواقع به خاطر مصرف بیش از حد فلوراید دندان ها بد رنگ می شوند. می توانید برای جرم گیری دندان هایتان از یکسری خوراکی های طبیعی استفاده کنید به جای اینکه دست به انجام آن بزنید.

 

منبع سایت

http://articles.mercola.com

Call Now Button
error: Content is protected !!