ایمپلنت
تجربه ای متفاوت با کاشت دندان یا ایمپلنت دندان
2016-10-15
ارتباط بین سلامت دهان و بیماری های جسمی
با ایمپلنت دندان لبخندی زیبا هدیه بگیرید!
2016-10-17

ایمپلنت مناسب چه رنج سنی از مردم می باشد؟

ایمپلنت

ایمپلنت

شاید بعضی از جوان ها و نوجوان های ما هم با دیدن دندان های سفید هنرپیشه های مشهور وسوسه شوند که تجربه ایمپلنت یا کاشت دندان را داشته باشند. اما ایمپلنت هم رنج سنی خاص خودش را دارد.

افراد ی که برای ایمپلنت مراجعه می کنند یا پوسیدگی دندان دارند یا از بیماری لثه، ضربه یا شکستگی و غیره رنج می برند، این دسته از افراد که دندان های خود را به دلایل مختلف از دست داده اند باید در سنی هم باشند که رشد فکی و استخوانی کاملی هم داشته باشند، که معمولا در خانم ها از 16 سالگی و آقایان از 18 سالگی کاشت دندان و یا ایمپلنت بلامانع است. مثلا برای نوجوانی که در سن 12 سالگی است و دندان کرسی اش را از دست داده ایمپلنت را توصیه نمی کنیم.

کاشت دندان ای ایمپلنت مناسب چه سنی است

بعضی هم فقط زیبایی برایشان مد نظر نیست و شاید هم تصمیم به کاشت دندان نگیرد، اما اگر بخواهیم بگوییم که چه بیمارانی ملزم به انجام چنین کاری هستند، باید گفت که بیمارانی که دندان های خلفی خود را از دست می دهند دیگر مفهوم زیبایی زیاد مد نظر نیست و بیشتر به خاطر جلوگیری از حرکت سایر دندان ها و حفظ آناتومی طبیعی فک این کار انجام می شود. می بینید که فقط زیبایی مد نظر نبود و حفظ سلامت دهان و دندان فرد مهم است.

بعد از کاشت دندان باید حواستان به بهداشت دهان و دندانتان باشد زیرا از تاثیرگذارترین عوامل می باشد و در صورت عدم توجه به این موضوع باکتری ها و میکروب ها در اطراف دندان کاشته شده جمع شده و عمر آن را کاهش می دهند. می توان با این اوصاف گفت که با رعایت چنین مواردی شاید قریب به 20 سال ایمپلنت را به همراه خواهید داشت. با مصرف چای، قهوه و مواد غذایی که منجر به تیره شدن ایمپلنت خواهد شد، نگران نباشید چون با جرم گیری می توان آن را حل کرد. اما بعضی تغییر رنگ ها با افزایش سن صورت می گیرد که با این حال نیاز به تعویض روکش می باشد که البته در طی طولانی مدت اتفاق می افتد.

مطالب مرتبط :

ایمپلنت دندانی این بار از جنس ایرانی

تجربه ای متفاوت با کاشت دندان یا ایمپلنت دندان

Call Now Button
error: Content is protected !!