مزایا و عوارض احتمالی ایمپلنت چیست؟
مزایا و عوارض احتمالی ایمپلنت چیست؟
2016-11-30
ویتامینهای بسیار ضروری برای رشد موها
2016-12-05

ایمپلنت های دندانی چیست؟

ایمپلنت

ایمپلنت

کاشت دندان یا همان ایمپلنت یک قطعه فلزی یا فریم است که با جراحی داخل فک قرار میگیرد. دندانپزشک زیبایی شما به راحتی این قطعه را در کناردندان های دیگر سوار می کند بدون آنکه مشکلی برای دندان های کناری پیش بیاید.

ایمپلنت های دندانی چگونه کار می کنند؟

از آنجایی که دندان دراین نوع عمل به استخوان فک وصل میشود, یک پشتیبانی پایدار برای دندان های مصنوعی محسوب میشود.دندان مصنوعی که به ایمپلنت وصل میشوند به هیچ عنوان لغزش و جابجایی در فک ندارند به خصوص در هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن.

در واقع کاشت دندان به این روش یک روش امن و  مطمئن هم برای افراد و هم برای پزشکان است. در کاشت دندان احساس طبیعی بودن دندان بسیار قابل لمس است. در برخی افراد دندان مصنوعی معمولی اصلا راحت نیست و نه تنها حس دندان داشتن را به آنها منتقل نمی کند بلکه حتی زخم در لثه و فک آنها بوجود می آورد. علاوه بر این, دندان های مصنوعی معمولی به قسمتی از دندان وصل میشوند برای همین امکان لغزش و ناراحتی در دهان را دارند.اما یکی از مزایای کاشت دندان در این روش همین است که دندان به فک متصل میشود. برای کاشت دندان, اولین شرط داشتن لثه های سالم و بعد هم استخوان مناسب برای پیوند. ملاقات به موقع با دندانپزشک و رعایت بهداشت دهان و دندان در موفقیت های کاشت  بسیار مهم است.

ایمپلنت های دندانی چیست؟

ایمپلنت معمولا از سایر روش های پروتز گران تر است, و اغلب بیمه ها حدودا 10 درصد این عمل را پوشش می دهد. انجمن دندانپزشکی آمریکا دو نوع کاشت را مناسب می داند که یکی از آنها  کاشت دندان داخلی است.

کاشت داخلی : این جراحی به طور مستقیم به فک وصل میشود.وقتی که بافت لثه بهبود پیدا کرد, یک عمل جراحی برای وصل کردن ایمپلنت اصلی مورد نیاز است. در نهایت دندان مصنوعی به صورت جداگانه یا گروهی به فک وصل خواهند شد.

 

Call Now Button
error: Content is protected !!