توضیحاتی در مورد پیوند استخوان برای ایمپلنت
تأثير استخوان بر ثبات ایمپلنت
2016-04-02
نیروهای به کار رفته در بدنه ایمپلنت
ایمپلنت دندانی
2016-04-04

باکتریهایی در دهان

باکتریهایی در دهان

باکتریهایی در دهان

سلامت دهان و دندان از مهم ترین مسائلی است که باید در نظر داشت زیرا عدم رسیدگی به دهان و دندان ها باعث به وجود آمدن پلاک می شود . پلاک ماده‌ای چسبناک است که از بقایای مواد غذایی و باکتریهای داخل دهان تشکیل می‌شود. باکتریهای موجود در داخل دهان از شکر موجود در مواد غذایی تغذیه کرده و تولید اسید می‌کنند . این اسید می‌تواند مینای دندانهای شما را از بین برده و در آن ایجاد حفره کند و باعث دندان‌درد شما شود . خوشبختانه با رعایت بهداشت دهان از طریق مسواک‌زدن و استفاده مرتب از نخ دندان ، می‌توان از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کرد . در ضمن مراجعه های مرتب به دندانپزشک از موارد ضروری برای مراقبت از دندان ها می باشد .

برای درک بهتر اهمیت مواظبت از سلامت دهان و دندان بهتر است عکسهای زیر را مشاهده نمایید که بسیار جالب و شگفت انگیز بوده و باکتریهای موجود در دهان را به شیوه ای جدید و به صورت تصویر نشان می دهند .

باکتری داخل دهان

تصویر باکتری داخل دهان

4084785_749

 

انتروکوکوس

انتروکوکوس

انسان و باکتری ارتباط عجیبی با یکدیگر دارند. از یک سو برخی از آنها ضامن سلامت ما هستند و از سوی دیگر در برهه هایی از تاریخ بزرگ ترین دشمن بشر بوده اند. با این حال، باکتریها یک شکل و ظاهر ندارد و همانند هر موجود زنده دیگری، در گونه های متعدد ظاهر می شود.این باکتریها به لزوم استفاده مرتب از مسواک و نخ دندان اشاره دارد و همچنین سعی کنید که مسواک تان را هر ماه یا هر دو ماه یکبار عوض کنید.

بیشتر بخوانید :

چگونه قلب سالمی داشته باشیم

آفت دهان

پوسیدگی دندان

Call Now Button
error: Content is protected !!