بررس هزینه های درمانی در ایمپلنت
بررس هزینه های درمانی در کاشت ایمپلنت
2015-12-26
اباتمنت های طبیعی ترانزیشنال
اباتمنت های طبیعی ترانزیشنال
2015-12-26

بررسی ایمپلنت های دندانی و مزیت آن ها

How do dental implants work

اگر به ایمپلنت های دندانی بنگرید خواهید دید که عملکردی درست مانند دندان طبیعی دارد. همچنین بهداشت ایمپلنت ها مانند دندان طبیعی، مسواک زدن، نخ دندان و بررسی روزانه آن دقیقاً مثل دندان های طبیعی می باشد. و برای مراقبت از آن مانند دندان های طبیعی می توانید به دندانپزشک مراجعه کنید.

پس از ویزیت دندان هایتان توسط دندانپزشک ایمپلنت برای توسعه ی برنامه ی درمانی خود، قرار دادن ایمپلنت و مراحل آن که شامل چند مرحله است، بیان می شود:

ایمپلنت، معمولاً به صورت استوانه یا پست مخروطی شکل است که توسط جراحی، در استخوان فک قرار داده می شود. پس از آن که پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار داده شد، استخوان شروع به رشد می کند تا پایه ایمپلنت کاملاً در استخوان قرار بگیرد این فرآیند ممکن است هفته ها و ماه ها به طوری که شما به راحتی به زندگی روزمره خود رسیدگی کنید، به طول بینجامد. پایه یا فیکسچر ایمپلنت باید به اباتمنت متصل شود تا بعد از آن تاج دندان کار گذاشته شود.

مزیت ایمپلنت های دندانی چیست؟

چرا ایمپلنت های دندانی اولین و بهترین انتخاب نسبت به انواع دیگر جایگزین دندان از دست رفته یا آسیب دیده هستند؟

بهترین وسیله ای است که به عنوان دندان سالم و یا طبیعی می تواند باشد. قوی و با ثبات است.

به عنوان جایگزین دندان طبیعی از دست رفته با ابعاد و اندازه ای متناسب با  دندان طبیعی دارد. انواع دیگر دندان های مصنوعی می تواند به استخوان فک آسیب بزند و یا در خوردن، لبخند زدن، صحبت کردن و دیگر فعالیت های روزانه، مشکل ایجاد کند.

بررسی ایمپلنت های دندانی و مزیت آن ها

مطابق با آخرین متدها ساخته شده است. در واقع کاشت دندان توسط ایمپلنت به عنوان یک راه حل بلند مدت می باشد. برای انواعی غیر از ایمپلنت با مراقبت های لازم تا 10 سال طول عمر دارند ولی ایمپلنت های دندانی در صورت مراقبت تا آخر عمر دوام دارند. با ایمپلنت می توانید از زندگی خود بدون هیچ گونه نگرانی و تنش و خجالتی لذت ببرید. کاشت دندان به زیبایی صورت و حفظ فرم چهره شما کمک شایانی می کند.

نگهداری از دندان ها در جایی غیر از یک لیوان است، با کاشت ایمپلنت می توانید دندان هایتان را در مکانی که تعلق دارند نگهداری کنید.

کاشت دندان های مصنوعی ممکن است در تلفظ و صحبت کردن تأثیر داشته باشد، در صورتی که با کاشت دندان چنین مشکلی نخواهید داشت.

دندان مصنوعی در هنگام صحبت کردن، غذا خوردن، بوسیدن، لبخند، خنده، خمیازه، دچار لغزش و جابه جایی در دهان می شود در صورتی که با کاشت دندان چنین مشکلاتی وجود ندارد.

ایمپلنت های دندانی به دندان های مجاورش آسیبی وارد نمی کند، وارد استخوان فک شده و کاملاً محکم است. زمانی که جای خالی دندانی توسط ایمپلنت پر می شود از تغییر مکان و بد شکلی دندان های دیگر جلوگیری می کند.

منبع: www.aaid-implant.org

 مطالب مرتبط:

بررسی هزینه های درمانی در کاشت ایمپلنت

Call Now Button
error: Content is protected !!