مشکلات دندانی و تاثیرات آن بر جسم
مشکلات دندانی و تاثیرات آن بر جسم
2017-01-04
مسواک زدن یا لمینت!
مسواک زدن یا لمینت!
2017-01-06

بهداشت عمومی و سلامت دندان

بهداشت عمومی و سلامت دندان

بهداشت عمومی و سلامت دندان

سلامت دندان و دهان رابطه مستقیم با بهداشت عمومی و سلامت جسمی بدن هر فرد در جامعه را دارد . همانطور که می دانید یکی از بزرگترین دارایی هم انسان که غیرقابل بازگشت می باشد, سلامتی جسم و روح است.

انجمن قلب آمریکا در سال 2012 یک بیانیه مبنی بر ارتباط بین بیماری لثه و بیماری های قلبی منتشر کرد.این تحقیقات نشان می دهد که استفاده منظم از مسواک و نخ دادن به کاهش بیماری های قلبی کمک بسیاری میکند. و تا حد زیادی سلامت دندان موجب کاهش خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی در افراد خواهد شد . رعایت شرایط بهداشتی و حفظ سلامت دندان در کاهش ابتلا به بسیاری از بیماری های جسمی موثر خواهد بود .

جالب است بدانید بیماری های لثه موجب عفونت در بدن و خرابی دندان ها و پوسیدگی در بزرگسالی خواهد شد. انجمن قلب آمریکا عوامل مهمی که موجب جلوگیری از بیماری های لثه می شوند را چنین ذکر کرده است .

بهداشت عمومی و سلامت دندان

  • دو بار مسواک در روز با خمیر دندان هایی که حاوی فلوراید هستند.
  • تمیز کردن روزانه دندان ها توسط نخ دندان به طور مستمر
  • رژیم غذایی متعادل و رعایت کردن در مصرف تنقلات
  • مراجعه منظم به دندانپزشک بری معاینات دهان و دندان

بهداشت دهان و دندان امری تاثیر گذار در تمامی مراحل زندگی ما است که فواید و عوارضش همیشگی می باشد. سلامت دندان و دهان را می توان به پنجره ای رو به سوی سلامت جسم و روح تشبیه کرد . بیماری های سیستمی که روی تمام بدن تاثیر می گذارد ممکن است دلیل اصلیش بیماری های دهان بوده باشد .

امروزه ثابت شده است که در دندانپزشکی زیبایی مهم نیست که شما در سن 8 یا 80 ساله باشید .مهم ترین و بزرگترین لذت در تمامی سنین انسان دارا بودن سلامت دندان و دهان و جسم و روح بر اساس مراقبت های طبیعی تلقی می شود .

منبع سایت

http://www.mouthhealthy.org/en/az-topics/o/oral-health

 

Call Now Button
error: Content is protected !!