10 حقیقت شگفت انگیز دندان !
علم دندانپزشکی و کاهش پوسیدگی دندان
2016-10-18
غلبه بر ترس از دندانپزشک
ترس از دندانپزشک و چگونگی غلبه بر این ترس
2016-10-20

از دندان ایمپلنت شدتان اینطور مراقبت کنید

ایمپلنت و مواد سازگارش با بدن

ایمپلنت و مواد سازگارش با بدن

ایمپلنت دندان هم خود مراقبت های بهداشتی خاص خودش را به دنبال دارد، باید با دندان ایمپلنت شده مانند دندان های قبلیتان برخورد کنید و مراقبت کنید؛ منتها برای رعایت بهداشت دهان و دندان ایمپلنت شدتان باید با توجه به دستور دندانپزشک و تجویز او، مسواک های کوچکی را تهیه کنید که مخصوص تمیز نگه داشتن فضاهای بین ایمپلنت و حتی دندان های دائمی خودتان می باشد و برای جلوگیری از تجمع مواد غذایی در چنین فضاهایی می تواند مفید باشد. هم چنین ما از جرم گیری دندان ایمپلنت شده گفتیم که البته زمانی ضرورت دارد که نه فقط از تجمع پلاک ها، خراب شدن دندان های کناری ایمپلنت و خود لثه جلوگیری می کند، نیز پروسه کاشت دندان تان را یک رویه موفقیت آمیز جلوه می دهد.

مراقبت های دندانی دندان ایمپلنت شده

با رسوباتی که به خاطر غذا و جرمی که روی دندان به وجود می آید، باعث تحریک دندان های دائمی و نیز دندان های کاشته شده می شود. حتی تورم لثه را به دنبال دارد. به خاطر همین است که چسبندگی لثه به دندان های طبیعی یا حتی دندان کاشته شده از بین می رود و رفته رفته می شود محلی برای باکتری ها و نیز سیر بیماری شدید می شود و با این اوصاف استخوان اطراف دندان کاشته شده و دندان طبیعی تحلیل می رود، به این صورت با چنین پیشرفتی که در این بیماری می باشد، لقی دندان یا حتی دندان کاشته شده خواهد بود.

بنابراین پس از انجام کاشت دندان باید از راهکارهایی برای کنترل عفونت یا حتی کاهش دردی که بعد از جراحی می باشد اقدام کرد. هفته اول بهتر است که بعد از جراحی از زخم دهان به طور معمول محافظت کرد، و از دانشویه های ضد عفونی کننده مانند کلرهگزیدین استفاده کرد، نیز تا می توانید از جویدن غذا بر روی دندان ایمپلنت شده جلوگیری کنید و سعی کنید غذاهای نرم میل کنید. از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک هم برای جلوگیری از دردهای نابهنگام و عفونت مصرف کنید، در آخر مسواک را فراموش نکنید و حتما به یاد داشته باشید سیگار نکشید.

مطالب مرتبط :

با ایمپلنت دندان لبخندی زیبا هدیه بگیرید!

ایمپلنت دندان برای چه رنج سنی از مردم مناسب می باشد؟

Call Now Button
error: Content is protected !!