ارتباط بین سلامت دهان و بیماری های جسمی
با ایمپلنت دندان لبخندی زیبا هدیه بگیرید!
2016-10-17
ایمپلنت و مواد سازگارش با بدن
از دندان ایمپلنت شدتان اینطور مراقبت کنید
2016-10-19

علم دندانپزشکی و کاهش پوسیدگی دندان

10 حقیقت شگفت انگیز دندان !

10 حقیقت شگفت انگیز دندان !

پوسیدگی دندان و راه های پیشگیری از آن

از شایعترین بیماری های دهانی و دندانی پوسیدگی دندان می باشد و در علم دندانپزشکی هم برای حل این عارضه و پیشگیری از آن پیشنهاداتی دارد که سبب کاهش پوسیدگی دندان می شود.

بسیاری از بیمارانی که به دندانپزشک مراجعه می کنند، از پس هزینه های دندانپزشکی بر نمی آیند و برای آن ها بسیار گران می باشد که در کشورهای پیشرفته برای پیشگیری چنین بیماری دهانی و دندانی یکسری موارد بهداشتی را رعایت می کنند تا از پیشرفت آن جلوگیری کنند.

علم دندانپزشکی و کاهش پوسیدگی دندان

عواملی که باعث کاهش پوسیدگی دندان می شوند، 3 مورد هستند که اولین مورد مواد غذایی، سپس فرهنگ و در آخر آموزش والدین افراد می باشند. اما با وجود متولیان زیادی که در وزارت بهداشت و دانشکده ها و یا انجمن های تخصصی هستند برای درمان می باشند اما پاسخگوی مشکلات و بیماری های دهانی دندانی نیستند.

بر اساس آمار وزارت بهداشت متوسط تعداد دندان هایی که پوسیده هستند، و دندان های از دست رفته افراد 5.5 دندان می باشد که این تعداد نسبت به میانگین جهانی رقم بسیار بالایی است و همه امکانات دندانپزشکی هم جوابگوی این مشکلات دندانی نیستند.

بهترین راهکاری که می توانیم برای این مشکل بدهیم فیشورسیلنت است، یعنی پر کردن شیارهای دندانی و فلورایدتراپی که از مهمترین راه های جلوگیری یا کاهش پوسیدگی دندان می باشند، برای از بین بردن ریزه خواری و خوردن مداوم کودکان در سنین مدرسه باید بگوییم که باعث پوسیدگی دندان می شود و باید به والدین آموزش داد که برنامه غذایی مناسبی برای کودکانشان داشته باشند و به پیشگیری و کاهش پوسیدگی دندان کمک کنند. جالب است بدانید که دندان شماره 6 همزمان ا دندان شماره 1 در دهان به یکباره ظاهر می شود و نقش بسیار مهمی در سلامت دهان و دندان دارد و نیاز است که به این دندان ها بیشتر توجه شود، در صورتی که اغلب والدین آن ها را با دندان شیری اشتباه می گیرند.  

لازم به ذکر است 85 درصد پوسیدگی های دندانی 6 مربوط به شیارهای دندانی می باشد که با فیشورسیلنت از پوسیدگی آن ها می توان جلوگیری و درمان کرد.

Call Now Button
error: Content is protected !!