آیا باید دندان عقل را کشید؟
آیا کشیدن دندان عقل ضروری است یا خیر؟
2016-10-09
جرمگیری دندان
با این خوراکی ها دندان های ایمپلنت شدتان را جرم گیری کنید!
2016-10-13

مایعی معجزه آسا برای شستشوی دهان ؛ آب نمک

آب نمک ضدعفونی کننده دهان

آب نمک ضدعفونی کننده دهان

شستشوی دهان با آب نمک راهی معجزه آسا برای خلاصی از عفونت های لثه و دندان!

وقتی صحبت از از بین بردن عفونت که حال می تواند عفونت یا آبسه دندان یا بیماری های لثه باشد یا اینکه زخمی باشد، می شود، بیشتر توصیه می شود که از آب نمک یا نمک استفاده کنیم، زیرا نمک به تنهایی خاصیت پاکسازی عفونت را دارا می باشد.

در واقع پیشنهاد ما به شما استفاده از آب و نمک برای شست و شوی دهان می باشد، در کنار اینکه مسواک می زنید یا حتی مسواک هم دردسترستان نمی باشد حتما از آب نمک استفاده کنید چون مطمئنا بهترین نتیجه را خواهید داشت. هم برای محکم کردم لثه ها و هم برای ضد عفونی کردن لثه ها و دندان ها استفاده می شود. در واقع به عنوان یک دهانشویه سالم و مفید و گیاهی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

آب نمک مایع شستشوی دهان

نکته ای که باید در نظر داشت اینست که آب نمک، PH دهان را تغییر داده و باعث جلوگیری از افزایش بسیاری از میکروارگانسیم ها می شود. به عبارتی غشاهای مخاطی دهان را تسکین می دهد ولی نباید به مقدار زیاد بلعیده شود. اما باز هم در ارتباط با شستشوی دهان و دندانتان با دندانپزشک خود مشورت کنید. حتی نمک به خاطر سدیم کلریدی که دارد رشد باکتری را در غذا محدود می کند و مانع فاسد شدن غذا می شود. آب نمک هم به خاطر اینکه دهان را به طور موقتی قلیایی می کند یا PH آن را زیاد می کند با این کار باعث جلوگیری از تکثیر باکتری ها می شود. اگر هم دقت کرده باشید بسیاری از دندانپزشک ها پس از انجام امور دندانپزشکی، از آب نمک گرم برای شستشوی دهان استفاده می کنند.

هم چنین می توانید از یکسری افزودنی های ساده و دم دست استفاده کنید. مانند جوش شیرین که به نسبت 50 و 50 باشد، اثر قلیایی آن افزایش پیدا می کند. نصف قاشق چایخوری از هر کدام را در آب حل کنید، البته آب گرم، در واقع دوز معمول است. دیگر افزودنی هایی که می توان اشاره کرد عبارتند از : شهد نارگیل، آب آلوئه ورا یا روغن کنجد و آفتاب گردان، که در تماس با باکتری ها آن ها را از بین می برند.

فقط تا می توانید حواستان باشد که آب نمک را نبلعید و تف کنید، زیرا بسیار مضر است. زیرا استفاده بیش از اندازه آب نمک البته در صورتی که ببلعید، برای بدن بسیار مضر است و باعث کم آبی بدن می شود. گاهی برای شستشوی روده و معده توصیه می شود که آب نمک را قورت دهید. درست است که نمک خاصیت ضد عفونی کننده دارد، ولی فشار خونی ها باید حواسشان باشد که بیش از اندازه نمک مصرف نکنند.

مطالب مرتبط :

قلب سالم تر به شرط داشتن دندان های سالم تر

آیا کیست دندان خطرناک است؟

error: Content is protected !!