مسواک زدن یا لمینت!
مسواک زدن یا لمینت!
2017-01-06
10 حقیقت شگفت انگیز دندان !
10 حقیقت شگفت انگیز از مراقبت دندان !
2017-01-08

مراقبت مناسب دندان و بیماری دیابت

مراقبت مناسب دندان و بیماری دیابت

مراقبت مناسب دندان و بیماری دیابت

هرچند که شما از تاثیرات مراقبت مناسب دندان بر روی پوسیدگی و خرابی دندان های خود آگاهی دارید . اما آیا از تاثیرات جدی تری که خرابی دندان ها می تواند بر سلامت شما بگذارد نیز خبر دارید ؟

حقیقت این است که اگر مراقبت های مناسب بر روی دندان انجام نشود, پیامدهای جدی تر از درد ساده دارد. پیامدهایی که ممکن است تنها به تغییر رنگ , درد و خرابی و یا پوسیدگی دندان شما ختم نشود . پیامدهایی که مراقبت نادرست دندان و دهان دارد را به شرح زیر بررسی می کنیم :

مراقبت مناسب دندان و بیماری دیابت

  • بیماری های قلبی عروقی : به طور خلاصه این موضوع به معنی بیماری های قلبی می باشد. باکتری ها از التهاب لثه وارد جریان خون شده و به سمت شریان قلب رفته و موجب سخت شدن سرخرگها قلب می شود . آترواسکلروز موجب پلاک در دیوارهداخلی شریان شده و باعث کاهش جریان خون در بدن می شود.
  • آلزایمر : این باکتری ها از التهاب لثه می توانند هم از طریق کانال عصبی سر و هم از طریق خون, به توسعه بیماری آلزایمر کمک کنند.
  • عفونت های تنفسی : طبق تحقیقات انجام شده, گفته می شودکه بیماری های لثه می توانند موجب عفونت در ریه ها, از جمله ذات الریه شود.ممکن است در سنین کم این موضوع را اصلا متوجه نشوید, اما تصور کنید چه اتفاقی خواهد افتاد وقتی که طولانی مدت در محیطی پر از باکتری تنفس می کنید.
  • تشدید دیابت : التهاب و عفونت های لثه می تواند کنترل قند خون را برای بیماران دیابتی سخت تر کرده و حتی  این بیماری را در آنها تشدید کند. و جالب است بدانید افرادی که دیابت دارند بیشتر مستعد التهابات لثه ای هستند, توصیه دندانپزشکان به افراد دیابتی مراقبت دو چندان از بهداشت دهان و دندان خود است.

همانطور که می بینید مسواک زدن و استفاده از نخ دندان چیزی فراتر از سفید نگه داشتن دندان های شما می باشد , با انجام منظم به جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری های جدی کمک کرده اید.

منبع سایت

http://www.colgate.com/en/us/oc/oral-health/conditions/gum-disease/article/how-poor-dental-care-can-affect-your-overall-health-0313

Call Now Button
error: Content is protected !!