implant
عوارض ایمپلنت
2015-04-06
implant
موارد استفاده و ایجاد ایمپلنت
2015-04-06

مزایای داشتن ایمپلنت دندانی

implant

implant

ایمپلنت های دندانی جایگزین مناسبی هستند برای :

-کسانی که با دندان مصنوعی متحرک نمی توانند عمل جویدن را براحتی انجام دهند .

-کسانی که دندانهای خود را از دست داده اند و نمی خواهند دندان مصنوعی متحرک داشته باشند.

-کسانی که احتیاج به بریج (پروتز ثابت) دارند ولی نمی خواهند دندان های سالم مجاور جای خالی دندان از دست رفته شان آسیب ببیند یا تراشیده شود .

-کسانی که تمایل به داشتن دندانهایی با مشابهت خیلی نزدیک به دندانهای طبیعی دارند .

با ایمپلنت دیگر نیازی به خارج کردن پروتز از دهان خود ندارید. در درمان ایمپلنت مانند دیگر درمان ها نیاز به تراشیدن دندان های سالم مجاور نیست . ظاهر دندان ایمپلنت بسیار شبیه دندان طبیعی بوده و با دندان طبیعی تفاوت ظاهری ندارد. در هنگام صحبت کردن و غذا خوردن احساس بسیار راحت و خوبی خواهید داشت. از تحلیل استخوان و پیری زودرس در صورت جلوگیری می کند. هیچگونه فشار اضافی به لثه وارد نمی کند.

ایمپلنت دندان باعث سایش اضافی بر روی دندان‌های مجاور نمی‌شود. همچنین در برخی بیماران بهبود در سلامت عمومی دهانشان دیده‌ شده و می‌توانید غذاهای سخت مانند آجیل و میوه‌ها را بخورند.

مزيت استفاده از ايمپلنت در مقايسه با شيوه‌هاي قديمي :

مزیت استفاده از ایمپلنت های دندانی

‌چون تنها يك دندان در حالت ايمپلنت جايگزين مي‌شود، مي‌تواند به صرفه‌تر از درمان مرسوم بريج باشد كه حداقل سه دندان را درگير مي‌كند . همچنين ايمپلنت به دندان مجاور صدمه نمي‌زند. يك بريج كه يك دندان از دست رفته شما را جايگزين مي‌كند، حداقل دو دندان پايه لازم دارد كه بايد تراش بخورند و در طول زمان هم امكان تغيير شكل يا نياز به تعويض بريج وجود دارد. اگر در يك دوره زماني طولاني، مزايا و معايب را بسنجيد باز هم ايمپلنت، براي دندان‌هاي مجاور به‌صرفه‌تر است.

error: Content is protected !!