ارتباط بین سلامت دهان و بیماری های جسمی
ارتباط بین سلامت دهان و بیماری های جسمی
2017-01-03
بهداشت عمومی و سلامت دندان
بهداشت عمومی و سلامت دندان
2017-01-05

مشکلات دندانی و تاثیرات آن بر جسم

مشکلات دندانی و تاثیرات آن بر جسم

مشکلات دندانی و تاثیرات آن بر جسم

مطالعات نشان می دهد مشکلات دندانی می تواند موجب بسیاری از بیماری های روحی و جسمی در افراد شود .بنابراین , می توان گفت که سلامت دندان یکی از نشانه های سلامت جسمی افراد نیز می تواند تلقی شود .

هدف از این مقاله شناخت میزان تاثیر خرابی های دندان بر روی سلامت جسم و روان افراد می باشد .شاید جالب باشد بدانید که بیمارانی که به دندانپزشکی مراجعه میکنند در معرض استرس و تنش های روحی زیادی قرار دارند. تاثیرات مخرب مشکلات دندانی برروی جسم را می توان شامل: بیماری های قلبی عروقی, زخم معده, کولیت, فشار خون بالا و سایر موارد نامید.

مطالعات و آمار پزشکی دندان بر روی سلامت جسم

هنگامی که لثه‌های شما سالم هستند، باکتری‌های دهان شما معمولا وارد جریان خون نمی‌‌شوند. اما بیماری لثه امکان ورود باکتری را به درون جریان خون فراهم می‌کند.
گاهی درمان‌های تهاجمی در دهان ودندان نیز باعث می‌شود که باکتری‌های به درون جریان خون وارد شوند. و داروها و درمان‌هایی که جریان بزاق را کاهش می‌دهند یا تعادل طبیعی باکتری‌ها در دهان را به هم می‌زنند، نیز ممکن است به تغییرات دهانی منجر شود که وارد شدن باکتری را به جریان خون ساده ‌تر می‌کند.

برخی پژوهشگران اعتقاد دارند که این باکتری‌ها و التهاب در دهان شما مشکلاتی بهداشتی در بقیه بدن شما ایجاد می‌کنند. رابطه بهداشت دهان و دندان با بیماری‌های دیگر از جمله  بیماری‌ها و عوارضی که ممکن است با بهداشت دهان ارتباط داشته باشند، این ها هستند: بیماری قلبی – عروقی : پژوهش نشان می‌دهد که بیماری قلبی، انسداد شریان‌‌ها، سکته مغزی و عفونت باکتریایی پوشش داخلی دریچه‌های قلب (اندوکاردیت عفونی)  با بهداشت دهانی شما ارتباط دارد. یک نظریه است که باکتری‌های دهانی که وارد جریان خون می‌شوند، به پلاک‌های چربی در شریان‌های کورونر (رگ‌های تغذیه کننده عضله قلب) متصل می‌شوند و ایجاد لخته بر روی آنها را تحریک می‌کنند.

مشکلات دندانی و تاثیرات آن بر جسم

 

منبع سایت

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/

 

 

Call Now Button
error: Content is protected !!