ایمپلنت
ایمپلنت های دندانی چیست؟
2016-12-04
بیماری لثه و بیماری قلب: چگونه این دو به هم مرتبط هستند؟
بیماری دهان و بیماری قلب: چگونه این دو به هم مرتبط هستند؟
2016-12-06

ویتامینهای بسیار ضروری برای رشد موها

ویتامینهای ضروری برای رشد موها را بهتر است از مواد غذایی طبیعی بدست آورید.محصولا ت متنوعی در بازار برای تقویت موها وجود دارند که ادعا می کنند باعث بهبودی ظاهر و پرپشتی موها می شوند.مردم بسیاری برای داشتن موهای  پرپشت گرایش خاصی به مکمل ها و روغنهای طبیعی پیدا کرده اند.

ویتامینهای ضروری برای رشد موها

در حالی که اکثر مردم برای پرپشتی موها از ویتامین ها استفاده می کنند ، مدارک زیادی وجود ندارد که این کار تاثیری داشته باشد مگرآنکه شما کمبود ویتامین داشته باشید.

ویتامینهای ضروری برای رشد موها

بیوتین

یک ویتامین ب کمپلکس است که نقش  مهمی در تولید انرژی و کمک به متابولیسم در بدن دارد.طبق تحقیقات ، بیوتین یک ویتامین ضروری برای بافت استحکام و رشد مو است.کمبود بیوتین باعث سوخت و ساز غیر طبیعی اسیدهای چرب می شود. و سبب شکنندگی موها وریزش آنها می شود.بیوتین ویتامینی است که در بسیاری از غذاها وجود دارد . نامهای دیگر آن کوآنزیم 7 ، ویتامین ب7 و فاکتور w می باشد.

سفیده تخم مرغ ، جگر و مخمرها منابع غنی از بیوتین هستند. گل کلم، موز، حبوبات،بادام و پیاز نیز حاوی بیوتین هستند.

علایم کمبود بیوتین

  • نازک شدن موها
  •  حلقه قرمزرنگ و پوسته ای دورچشم ها، بینی ودهان
  • علایم عصبی از جمله افسردگی، بی حالی و توهم
  • حس خارش در پاها و بازوها

ویتامین د

ویتامین د نقش مهمی در عملکردهای متعدد بدن داردو بسیاری از متخصصان معتقدند که نقش مهمی در سلامتی موها دارد.روش تاثیر نور خورشید بر موها کاملا”مشخص نیست. ولی بسیاری از متخصصان آن را ضروری می شمارند.اگر کمبود ویتامین د دارید و دریافت کافی آن از طریق نور خور شید برایتان امکان پذیر نیست دچار ریزش مو خواهید شد.

ماهی آزاد ،حلوا، ساردین و کولی سرشار از ویتامین د هستند. روغن کبد ماهی هم منبع فوق العاده ویتامین د محسوب می شود.تخم مرغ هم ده درصد نیاز روزانه را تأمین می کند .

ویتامین آ

ویتامین آ یکی از آنتی اکسیدانهای طبیعی است که که در بسیاری از مواد طبیعی وجود دارد.و برای تقویت پوست و مو ضروری است.باید مقدار دریافت ویتامین آ برای بدن کافی باشد. اگر مقدار دریافت ویتامین آ بیش از حد مورد نیاز باشد، می تواند اثرات معکوسی از جمله ریزش مو داشته باشد.همیشه بهتر است در صورت امکان از ویتامینهای طبیعی استفاده کنید.محققان بسیاری بر این باورند که بهترین روش برای داشتن یک رژیم غذایی سالم خوردن مواد غذایی از تمام گروه ها و ویتامین ها می باشد.

منابع حیوانی ویتامین آ:

جگر گاو، جگر مرغ، تخم مرغ ، پنیر، جگر بوقلمون، جگر گوساله

منابع گیاهی ویتامین آ

هویج، کاهو ، جعفری، شلغم ، اسفناج، کلم قرمز، سیب زمینی شیرین

منبع:

healthy focus.ir

Call Now Button
error: Content is protected !!