مراقبت مناسب دندان و بیماری دیابت
قلب سالمتر به شرط داشتن دندان های سالم!
2016-10-05
آیا باید دندان عقل را کشید؟
آیا کشیدن دندان عقل ضروری است یا خیر؟
2016-10-09

پرکردن دندان بیش از 8 تا ممنوع است!

پرکردن دندان ممنوع

پرکردن دندان ممنوع

این روزها مراجعه به دندانپزشک حال بابت ایمپلنت و کاشت دندان باشد یا اینکه بابت پرکردن دندان ، یا عصب کشی و یا غیره باشد، بسیار زیاد شده است. البته به جنبه مثبت اگر بخواهیم نگاه کنیم، برای سلامتی دندان لازم است هر 6 ماه یک بار یا حداکثر در صورت نداشتن زمان و مشغله زیاد یک سال یک بار را به دندانپزشک مراجعه کنیم، چه برای زیبایی و چه برای مراقبت از دندان ها.

اما اخیرا محققان دریافته اند که پرکردن دندان نباید از 8 تا دندان بیشتر شود، زیرا بسیار خطرناک است! اما اینکه چرا خطرناک است را برای شما بازگو می کنیم. معمولا دندان ها زمانی که دچار پوسیدگی می شوند، پر می شوند. اما ماده ای که دندان با آن پر می شود را شاید کمتر کسی بداند، یک ماده ای ارزان قیمت و مقاوم از ترکیبات نقره که تقریبا نزدیک به 150 سال است برای پرکردن دندان استفاده می شود؛ ولی جالب است بدانید که 50 درصد چنین ماده ای را جیوه تشکیل می دهد.

خطرات پرکردن دندان

حال همین جیوه چه خطراتی برای بدن به دنبال دارد؟! آن هم در داخل بدن! موضوعی نگران کننده که می تواند زمینه ساز بروز آسیب هایی در مغز، قلب، کلیه، ریه و سیستم ایمنی بدن شود. در واقع این ماده خطرناک، نوعی سم است که قدرت آسیب رساندنش بستگی به مقدارش دارد. پس اگر تنها یک دندان پر شده دارید که نگران نباشید، چون مشکل خاصی ایجاد نمی شود اما اگر تقریبا تعداد به 8 تا برسد اینجاست که عوارض جیوه خود را نشان داده و افزایش پیدا می کند.

البته در صورتی خطرناک می شود که گارش تنفس شود اما اگر به صورت خوراکی به بدن وارد شود، نگران کننده نیست. زیرا با تنفس است که آسیب به مغز و کلیه وارد می کند. جالب تر از همه اینست که با بررسی ها و تحقیقات و آزمایشاتی که روی یکسری افراد با 8 دندان پر شده انجام شده بود، میزان درصد جیوه ای که در خون آن ها بود 150 درصد بیشتر از افراد کمتر از 8 دندان پرشده بود.

مطالب مرتبط :

بررسی هزینه های درمانی کاشت ایمپلنت

مراقبت های لازم پس از کاشت ایمپلنت

Call Now Button
error: Content is protected !!