لبخندی زیبا با ایمپلنت یا کاشت دندان
دندان هایی زیبا و پیوسته، با دندان های ایمپلنت شده
2016-10-22
آیا حساسیت های دندانی به رژیم غذایی مرتبط است؟
مراقبت های لازمی که باید درباره پر کردن دندان بدانید!
2016-10-24

چگونه از دندان ایمپلنت شده مراقبت کنیم؟

حقایقی باورنکردنی از ایمپلنت

حقایقی باورنکردنی از ایمپلنت

برای اینکه دندان های ایمپلنت شده مرتب و تمیزی داشته باشید، باید به دنبال راه حلی مناسب بود تا به نتیجه ای مطلوب و عالی رسید.

مراقبت های دندانی دندان ایمپلنت شده

اولین راه برای نگهداری از دندان های ایمپلنت شده اینکه تا سه هفته اول با ایمپلنت دندانی نجوید!

امروزه کار جراحی و قرار دادن ایمپلنت بسیار آسان و سریع انجام می شود. اگر هم به صورت یک مرحله ای انجام شده باشد، ابزار شکل دهنده لثه یا اباتمنت بسته می شود، پس تا می توانید در 3 هفته اول سعی کنید از جویدن روی ایمپلنت خودداری کنید.

دومین راه، حواستان باشد که عفونت نکند

یکی از عامل های بزرگ برای شکست های اولیه بر می گردد به یکپارچه شدن ایمپلنت یا استخوان که به خاطر عفونت و یا عدم ثبات کافی دندان کاشته شده در جای خود. اما با این حال به تکنیک عمل و جراح مربوط می شود ولی عفونی شدن آن به مراقبت های بعد از کاشت دندان برمی گردد. دهانتان را مدام با دهانشویه های دارویی شستشو دهید و از سواب های پنبه ای آغشته به کلرهگزیدین یا مسواک ای خیلی نرم برای برداشتن بقایای غذا استفاده کنیدو آنتی بیوتیک هایی که توسط جراح تجویز شده است را مصرف کنید.

سومین راه مسواک زدن ایمپلنت می باشد

پس از اینکه بخیه ها را برداشتید، ناحیه implant شده در دهان را کامل مسواک بزنید. 3 بار در روز مسواک بزنید و از دهانشویه یا حتی آب معمولی یا سرم فیزیولوژی پس از هر وعده غذایی استفاده کنید.

چهارمین راه رعایت بهداشت دهان است

به خاطر وجود پروتزهای ثابت یا متحرک یا بیرون زدگی پرکردگی، احتمال دارد مواد غذایی گیر کند، پس بعد از هروعده غذایی از نخ دندان و مسواک استفاده کنید و زیر پونتیک ها را تمیز کنید. حتی می توانید از مسواک های بچگانه که اندازه های کوچکی دارند هم استفاده کنید، بیشتر هم به خاطر قابل دسترس نبودن سطح پشتی دندان های عقل و آسیاهای بزرگ.

مراجعه به دندانپزشک هر 5 الی 6 ماه یکبار را فراموش نکنید

به طور مداوم 6 ماه نزد دندانپزشک بروید و برای اندازه گیری عمیق شیار لثه ای و نیز اینکه احتمال وجود آماس، گیر غذایی و تحلیل استخوان بررسی شود. مراجعه هایی که برای چکاپ دندان ها خواهید داشت تا مرحله پروتز انجام شود.

برای تمیز کردن دندان کاشته شده از اشیای نوک تیز استفاده کنید

هرگز برای اینکه دندان های کاشته شدتان را تمیز کنید، از چیزهای تیز استفاده نکنید، مثل خلال دندان یا وسایل فلزی نوک تیز. زیرا ممکن است به سطح شکنده و نرم اطراف دندان کاشته شده صدمه وارد خواهید کرد.

Call Now Button
error: Content is protected !!