لیفت سینوس
چه موقع نیاز به سینوس لیفت برای ایمپلنت می باشد؟
2021-10-06
وایتنینگ دندان با وجود ایمپلنت دندان
ایا می توان با وجود ایمپلنت دندان وایتنینگ انجام داد؟
2021-10-11

آیا ایمپلنت ها به گرما و سرما حساس هستند؟

فواید ایمپلنت کردن دندان ها

اول از مزایا و فواید ایمپلنت کردن دندان ها بگوییم!

درصورتی که نیاز به تعویض یک یا چند تا از دندان های از دست رفته تان دارید، ایمپلنت دندان موثرترین راه حل برای شماست.

از جمله مزایای قابل توجهی در مقایسه با جایگزین هایی مانند بریج دندان یا دندان های مصنوعی دارند. در حالی که عمل ایمپلنت دندان روشی هزینه بر بوده و تکمیل آن بیشتر از سایر گزینه ها طول می کشد، اما اگر نامزد مناسبی باشید، ارزش سرمایه گذاری وقت و هزینه را دارد. 

حالا بپردازیم به مزایای اصلی ایمپلنت کردن دندان ها 

ترمیم دائمی

کاشت دندان تنها گزینه ای است که جایگزین ریشه از دست رفته شما و همچنین دندان از دست رفته شما می شود.

به شما یک ترمیم دائمی می دهد که شل نشده یا از بین نمی رود. در حقیقت، در صورت مراقبت مناسب می توانند تا آخر عمر ادامه داشته باشند.

بهبود سلامت دهان و دندان

ایمپلنت های دندانی روی تغییر دندان های مجاور شما تاثیری ندارند، مانند بریج دندان.

این مورد به حفظ سلامت طولانی مدت دندان های طبیعی مجاور شما نیز کمک خواهد کرد. علاوه بر این، مراقبت روزانه و رعایت بهداشت دهان و دندان حتی با ایمپلنت های دندانی بسیار آسان است. شما را از سالم ماندن دندان ها و لثه ها در سال های آینده مطمئن می سازد.

فواید ایمپلنت کردن دندان ها

بهبود توانایی خوردن

معمولا دندان های مصنوعی بد جا می افتند و باعث می شوند که در دهان شما لغزیده و غذا خوردنتان را با چالش مواجه کنند. علاوه بر این، دندان های مصنوعی و بریج های دندانی قادر به تحمل نیروهای سنگینی نیستند که هنگام بایت و جویدن برخی غذاها اعمال می شود و خوردن این اقلام را با مشکل مواجه می کند. از آنجایی که ایمپلنت های دندانی جایگزین ریشه دندان شما می شوند، می توانند نیرو های شدید جویدن و بایت لازم را برای خوردن تقریباً هر غذایی که بخشی از رژیم غذایی شما است، تحمل کنند.

بهبود گفتار 

هنگامی که دندان های مصنوعی چنین لغزشی دارند، ممکن است باعث ادای نادرست کلمات و بیان شما شوند. اما با ایمپلنت کردن دندان این مشکلات از بین می برند و به شما این امکان را می دهند که در هر زمان واضح صحبت کنید.

از تخریب استخوان فک جلوگیری می شود

ایمپلنت های دندانی با جایگزینی ریشه دندان، سلامت استخوان فک را افزایش می دهند. در مقابل، بریج ها و پروتزهای دندانی شما را در معرض خرابی استخوان فک قرار می دهند. در نهایت هم افتادگی فک و صورت در پی ان ها می باشد.

خطر از دست دادن دندان های دیگر را کاهش می دهد

ایمپلنت های دندانی با حفظ سلامت استخوان فک، خطر از دست دادن سایر دندان ها را کاهش می دهند.

ظاهر بهتر

ایمپلنت های دندانی دقیقاً شبیه دندان های طبیعی هستند. و این امر به شما اطمینان می دهد که نتایج زیبایی از پس ایمپلنت کردن دندان تان داشته باشید.

راحتی

دیگر هر شب با دردسر برداشتن پروتزهای خود روبرو نخواهید شد و نیازی به استفاده از چسب برای نگه داشتن پروتزهای خود ندارید. کافیست هر روز صبح از خواب بیدار شوید و از این لبخند لذت ببرید.

اما سوالی که مطرح می شود با این اوصاف ایمپلنت دندان به گرمی یا سردی حساس نیست؟

افرادی که به غذاها یا مایعات سرد و گرم حساس هستند علتش سطح ریشه ست که در معرض این شرایط است. که به آن تحلیل لثه نیز گفته می شود. اگر این حساسیت را دارید ، ممکن است در مورد ایمپلنت های دندانی نگران باشید.

از آنجایی که ایمپلنت های دندانی ریشه ندارند که آنها را در نزدیکی خط لثه در معرض دید قرار دهد، معمولاً باعث حساسیت دندان به سرما و گرما نمی شود. با این حال، از آنجایی که روش های ترمیمی مانند ایمپلنت دندان با لثه ها و بافت های عصبی شما سروکار دارد، ممکن است حساسیت موقت به سرما و گرما را تجربه کنید.

اگر این اتفاق بیفتد ، معمولاً طی یک یا دو هفته از بین می رود.

Call Now Button
error: Content is protected !!