مینی ایمپلنت ها
مروری بر مینی ایمپلنت ها
2021-07-28
ویزیت دندانپزشکی بعد از قرنطینه ها
2021-08-02

حقایق جالبی درباره دندان های مصنوعی

پروتز دندان

پروتز دندان

دندان های مصنوعی برای جایگزینی دندان هایی به کار می روند که از دست دادید.

تقریبا می توان گفت که آن هایی که دندان هایشان را از دست دادند عزت نفسشان هم همراه این لبخند کاهش یافته.

و نیز پروسه خوردن و جویدن با دندان ها را باید اشاره کنیم که بسیار سخت می شود.

دندان های مصنوعی یا پروتزهای دندان می توانند راه حلی برای بازیابی لبخند از دست رفته شما باشند. اما در مدل های تکه ای و یا کامل، یک تاثیر بسیار مثبت کلی روی کیفیت زندگی شخص و عزت نفس آن ها دارد.

از این رو یکسری حقایق جالبی درباره دندان های مصنوعی برایتان آورده ایم :

  • در مطالعه ای روی 19 شکور، محققان دریافتند که 19درصد از جمعیت مردم، انواع فرم های پروتز دندان را استفاده می کنند. حدودا از هر 5 تا یکی.
  • دو نوع دندان مصنوعی داریم : پروتز تکه ای و پروتز کامل.
  • پروتز تکه ای تنها فضایی که دندان ندارد را پر می کند. و می تواند به دندان های طبیعی وصل شود.
  • پروتز کامل هم از آن مدل هاییست که جایگزین همه دندان هایی می شود که نیستند. در فک بالا یا پایین.
  • پروتز کامل از گونه و لب ها حمایت می کند. بدون این حمایت، عضلات صورت شل شده و باعث می شوند چهره شخص به نظر پیرتر برسد. درنتیجه خوردن و صحبت کردن بسیار سخت می شود.
  • دندان های مصنوعی می توانند به صورت سفارشی و بنا به شرایط دهان و دندان شما طراحی شوند. دندانپزشک اندازه گیری هایی انجام داده و قالب هایی از دهان می گیرد. سپس پروتز دندان تان را سفارش می دهد.
  • دندان های مصنوعی باید کامل و مرتب به نظر برسند. عدم رسیدگی و تمیزکردن آن ها باعث بهداشت ضعیف دهان و دندان می شود، همانطور که باعث مشکلات دهان و دندان خواهد شد.
  • دندان های مصنوعی باید روزانه با مسواک یا براش های مخصوص پروتز دندان، تمیز شوند. نباید از دهانشویه های قوی وسایشی استفاده کرد.
  • اگر از پروتزهای دندان به درستی مراقبت کنید، بین 5 تا 7 سال برای شما کار می کنند.

حقایق جالب درباره دندان های مصنوعی

5 نکته مهم در رابطه با دندان های مصنوعی

چسب پروتز برای نگهداری پروتز، و نیز کمتر شدن میزان تکه های غذا بین دندان هاست. و اینکه کامل فیت می شود. ممکن است حتی راحتی بیمار را به همراه داشته باشد. همچنین به لحاظ ذهنی بیمار ارام تر می شود.

باید پروتزها را در اب و صابون شستشو داد. به طور روزانه! باعث از بین رفتن پلاک ها شده به ضدعفونی کردن پروتز کمک بسیاری می کند.

پروتزهای دندان درصورتی که از دست تان بیفتند، می شکنند. همیشه باید یک کاسه اب و یک حوله تمیز داشته باشید که ان را بین آن بگذارید.

محافظ های پروتزدندان هم نیاید در دهان نگه داشتند، نایت گاردها. هم درد دهان کمتر می شود، هم از عفونت پیشگیری می شود، درغیر این صورت دلایل خاصی باید برای نگهداری ان ها باشد.

هنوز هم باید نزد متخصص مرتب مراجعه کنید.

Call Now Button
error: Content is protected !!