کاشت دندان برای افراد هموفیلی
ایا کاشت دندان برای افراد هموفیلی خوبه؟
2021-10-13
روش بازسازی کامل دهان
چهارسوال مهم درباره بازسازی کامل دهان!
2021-10-18

آیا راه حلی برای گپ بین دندان ها هست؟

گپ بین دندان ها

گپ بین دندان ها

گپ بین دندان ها چطور برطرف میشه؟

افراد در هر سنی برای ترمیم دندانهای غیر طبیعی به دندانپزشکی زیبایی مراجعه می کنند.

مسائلی مانند گپ زیاد می تواند مانع از لبخندزدن شما شود و شرم آور باشد. ممکن است مایل نباشید در ملاء عام باشید یا با افراد ملاقات کنید.

خوشبختانه دندانپزشک می تواند به شما آرامش لازم را بدهد تا بتوانید با بازکردن مجدد دهان احساس خوبی داشته باشید. راه حل های مختلف برای کمک به این مساله در دسترس است.

مشکلاتی که باعث گپ بین دندان ها می شود!

مسائل مربوط به این فاصله می تواند منجر به دو موضوع عمده شود :

شلوغی در دهان و شکاف بین دندان ها. هر دو می توانند از نظر زیبایی مشکل ساز باشند. این شکاف ها بسیار مشهود هستند و می توانند برای فرد لبخند زدن را دشوار کنند. شلوغی دندان ها ظاهر دندان ها را کج و نامناسب می کند. مکیدن انگشت شست، بیماری لثه و مشکلات استخوان فک می تواند منجر به ایجاد گپ و نیز شلوغی دندان ها شود.

راه حل های پیشنهادی برای درمان گپ بین دندان ها چیست؟

گپ بین دندان ها

بریس ها

بریس های سنتی قرن هاست در دندانپزشکی زیبایی به نوعی شکل گرفته اند.

موثرترین راه برای صاف کردن دندان ها و رفع مشکل گپ بین دندان ها می باشند. براکت ها و سیم های فلزی به دندان ها فشار وارد کرده و آنها را مجبور می کنند به جهات مناسب حرکت کنند. اغلب، متخصص ارتودنسی زمان شلوغی زیاد دندان ها، فاصله دهنده ها را در دهان قرار می دهد. یکی دیگر از گزینه های صاف کردن دندان ها، الاینرهای شفاف است. اینها عملا نامرئی هستند و زمان درمان کوتاه تری دارند.

ونیر برای حل مشکل تان

روکش پرسلین یک راه خوب برای بستن شکاف ها و پوشش دندان های بد شکل است.

بسیاری از بیماران هنگامی که ترکی بروی دندان های جلویی دارند این روش را انتخاب می کنند. روکش یک پوسته نازک است که در جلوی دندان آسیب دیده قرار می گیرد. معمولا از جنس پرسلن یا سرامیک بوده و با رنگ دندان های اطراف مطابقت دارد. دندانپزشک می تواند روکش را به اندازه لازم برای حذف فضاهای بین دندان ها تبدیل کند.

بریج ها

بریج دندانی یک روش مناسب برای جایگزینی گپ های بین دندان هاست.

دندانپزشک اغلب در صورت از دست دادن دندان از این روش درمانی استفاده می کند، اما برای مسائل مربوط به فاصله افتادن بین دندان ها نیز مفید است.

یک بریج از یک چارچوب فلزی با یک دندان مصنوعی تشکیل شده که به دو تاج متصل می شود. درواقع فاصله بین دو دندان طبیعی را می پوشاند. بریج دندان متحرک نیست.

باندینگ

برای مسائل پیچیده دندانپزشکی زیبایی، دندانپزشک ممکن است باندینگ را توصیه کند.

یک ماده رزین کامپوزیتی که همرنگ دندانهای اطراف بیمار است.

دندانپزشک آن را روی دندان ها قرار می دهد تا فاصله بین آنها را پر کند. پس از استفاده از رزین روی دندان، دندانپزشک نوری را روی آن قرار می دهد که آن را محکم تر کرده و به دندان می چسبد و باعث سفت شدن آن می شود. بیمارانی که باندینگ می کنند، می توانند از این لبخند کامل تا سالها لذت ببرند.

error: Content is protected !!