بریج دندان
چهار نکته در مورد بریج دندان
2021-10-23
جراحی ترمیمی فک
جراحی ترمیمی فک چیست؟
2021-10-27

کشیدن دندان عقل چه مزایایی دارد؟

کشیدن دندان عقل

کشیدن دندان عقل

کشیدن دندان عقل یکی از راه های حفظ سلامت مطلوب دندان است.

در حال حاضر بسیاری از دندانپزشکان کشیدن دندان عقل را توصیه می کنند.

این دندان ها سومین مجموعه دندان های آسیاب هستند. آخرین دندانهایی که زمانی رویش می یابند که همه دندان های دیگر از قبل تراز شده باشند. اگر به فکر کشیدن دندان عقل هستید، در اینجا مزایای مهم این روش ذکر شده است.

1. از آسیب به اطراف دندان جلوگیری می کند

رویش دندانهای عقل می تواند به دندان های مجاور فشار وارد کند.

دندان عقل به دندان های کناری خود فشار می آورد و ریشه های آن ها را سست و ضعیف می کند. حتی می تواند مینای دندان مولر دوم را خرد کند. این امر دندانهای مجاور را مستعد پوسیدگی و باعث از دست دادن دندان می شود.

کشیدن دندان های عقل یک دستور است زیرا دسترسی به این دندانها اغلب دشوار است.

آنچه بدتر است دندان عقل نهفته تا حدی ضربه خورده است. دندان عقل نهفته دارای بافت لثه است که آنها را پوشش داده. این کار از رویش دندان ها جلوگیری می کند. و حتی بیمار نمی تواند دندان عقل نهفته را تمیز کند.

این دندان‌ها تنها قسمت کوچکی از دندانهای رشد یافته و در معرض دید هستند. این امر قسمت هایی از دندانکه بیرون زده را در معرض باکتری ها قرار می دهد. به همین دلیل است که این دندان ها در نهایت پوسیده می شوند.

کشیدن دندان های عقل باید در لحظه رشد کامل دندان اتفاق بیفتد. با این کار از پوسیدگی دندان عقل جلوگیری می شود. سپس می تواند بیمار را از پر کننده های ناراحت کننده و گران قیمت و کانال های ریشه باز دارد. آسیب دندان عقل به دندانهای مجاور بیش از یک دلیل کافی برای کشیدن دندان عقل است.

کشیدن دندان عقل

2. نتایج خوب درمان ارتودنسی

دندانپزشکان برای جلوگیری از ازدحام ، کشیدن دندانهای عقل را توصیه می کنند. این یک مشکل دندانپزشکی است که در آن فضای کافی برای رشد و استقرار همه دندان ها وجود ندارد. شلوغی بیش از حد اغلب منجر به ناهنجاری دندان می شود. بیمار می تواند از دندانپزشک برای کشیدن دندان عقل برای جلوگیری از کج شدن دندان درخواست کند.

شلوغی بیش از حد منجر به کج شدن دندان ها می شود. این باعث ایجاد گوشه های غیرقابل دسترسی بین دندان ها می شود. این باعث رشد باکتری ها می شود. کشیدن دندان عقل می تواند تمیز کردن دندان ها را آسان تر کند. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به دلیل تراز شدن دندانها کارآمدتر می شود. پلاک و جرم دندان کمتر احتمال دارد که خود را تسخیر کنند.

3. از بروز کیست، مشکلات فک و درد صورت جلوگیری می کند

دندان عقل می تواند باعث رشد و جمع آوری باکتری ها شود.

عفونت می تواند کیست ایجاد کند. این دندان های آسیاب سوم می توانند مشکلاتی را در مفصل گیجگاهی فکی ایجاد کنند. دندانهای عقل در حال رشد اغلب باعث ایجاد حساسیت و درد در صورت می شوند.

کشیدن دندانهای عقل می تواند از تشکیل کیست، عفونت و مشکلات دیگر جلوگیری کند. این منجر به بایت، صحبت کردن و جویدن بدون درد می شود. این روش فشار ناشی از رویش دندان عقل را برطرف می کند. درضمن هر سردرد و هر نوع ناراحتی را متوقف می کند.

error: Content is protected !!