انواع چسب پروتز دندان
2021-04-09
دندان مصنوعی یا ایمپلنت دندان
چرا ایمپلنت دندان بهتر از دندان های مصنوعی ست؟
2021-04-13

فلیپر دندان چیست؟

فلیپر دندان چیست

فلیپر دندان چیست

فلیپر دندان برای چه کسانی مناسب است؟

چه دندان تان بر اثر تصادفی افتاده باشد، چه کشیده باشید یا هر دلیل دیگری، چندین گزینه درمانی هست که دندانپزشک به شما پیشنهاد می کند.

یکی از همین گزینه ها، “فلیپر دندان” است یا دندان مصنوعی های تکه ای اکریلیک که آن ها را خاص تر کرده. درصورتی که نمی شناسید، با ما همراه شوید!

فلیپر دندان

اسم های مختلفی برای آن به کار می برند، فلیپر، فلیپر دندان، دنتال فلیپر، پروتز موقت قابل جابجایی، که راه حل هایی موقتی برای جایگزینی دندان می باشند. با این حال، درصورتی که دندانپزشک حرفه ای توصیه به پروتز موقت کرد، یا فلیپر، کافیست به این اطلاعات رجوع کنید.

فلیپرهای دندانپزشکی از جنس اکریلیک رزین سبک می بشاد که رنگ لثه بوده و مانند دندان ها روی لثه سوار می شوند. این دندان جنس اکریلیک یا روی فک سوار می شود، و فیت سقف دهان، یا از کلسپ برای وصل دندان های مصنوعی استفاده می شود. بستگی به جای مخصوص آن در دهان دارد.

این فلپیرها موقتی می باشند و دندانپزشک معمولا توصیه به فلیپرها درصورتی دارد که نقشی به عنوان نگهدارنده فضا داشته بشند. و نیز عملکرد آن را در طی درمان بازیابی کرده. برای دریافت جایگزین طولانی مدت یا دائمی دندان. درضمن این روش به حفظ ظاهر لبخندتان کمک می کند.

فلیپر دندان چیست

چطور این فلیپرها ساخته می شوند؟

برای ساخت آن ها، دندانپزشک از دهان قالب گیری می کند و آن را به آزمایشگاه می فرستد. یا از پرینتر سه بعدی در مطب استفاده می کند. درواقع این دنچر های فلیپر سفارشی ساخته می شوند. زمان دقیق تولید آن بستگی به آزمایشگاه و مطب دارد. درنتیجه باید با متخصص مشورت کرد.

اینکه چقدر سریع می تواند حاضر شود.

مزایا و معایب این فلیپرها چیست ؟

مزایا :

اولین زمان تولید ـ یک راه حل سریع. که معمولا توصیه هم می شود، بنابراین نیازی به پیاده روی با یک فاصله افتاده در بین دندان هایتان ندارید. از انجایی که اشاره کردیم، ساخت دنتال فلیپرها زمان کمتری می برد تا ساخت دندان مصنوعی های دائمی. برای گرفتن نتیجه سریع، این فلیپرها سریعترین روش ند.

معایب :

به راحتی می شکنند. در طولانی مدت بیشتر میل به شکستن پیدا می کنند. از جنس اکریلیک سبک اند، و خیلی مقاوم نیستند. اگر درست مراقبت نکنید، ممکن است بشکنند.

Call Now Button
error: Content is protected !!