کشیدن دندان
بهبودی بعد کشیدن دندان چقدر طول می کشد؟
2021-11-15
ایمپلنت دندان بدون درد | دردناک بودن ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان چقدر دردناک است؟
2021-11-20

5نکته در مورد مراقبت های ایمپلنت دندان که باید بدانید!

نکاتی در رابطه با مراقبت های ایمپلنت دندان 

اگر به زودی قرار است ایمپلنت دندان دریافت کنید، به شما تبریک می گویم!

در واقع یک گام بزرگی در جهت بهبود تصویری از خود برداشته اید. اگر اخیرا ایمپلنت دندان انجام داده اید، پس خیالتان از هر بابتی راحت است.

در حالی که این روش یک گام بزرگ است، پس باید یاد بگیرید که از ایمپلنت های دندانی خود چگونه مراقبت کنید. به این جهت که بتوانند مانند روز اولی که آنها را دریافت کردید به درخشانی خود ادامه دهند.

در مرکز جراحی ایمپلنت دندان به توصیه متخصص ایمپلنت یا ایمپلنتولوژیست برای روان‌تر کردن فرآیند کاشت دندان، پنج نکته ضروری برای مراقبت های ایمپلنت دندان در منزل را برایتان اورده ایم.

 دو بار در روز با یک برس نایلونی مسواک بزنید!
مطمئن شوید که از مسواک صحیح استفاده می کنید!

برخی از مسواک‌ها دارای موهای زبری هستند، بنابراین به یک مسواک با برس نایلونی با موهای نرم و انعطاف‌پذیر نیاز دارید. پروکسابراش به شما کمک می کند تا مناطقی که دسترسی به آن ها سخت است را تمیز کنید. به یاد داشته باشید هر زمانی که مسواک می زنید، باید نخ دندان بکشید! نخ دندان کشیدن و مسواک زدن دست به دست هم جواب می دهند.

 از محصولات پاک کننده برای دندان ها و لثه های حساس استفاده کنید!

برخی از خمیردندان ها و حتی دهانشویه ها می توانند برای ایمپلنت شما ساینده باشند.

مثلا طعم های قوی مانند نعناع یا دارچین ممکن است باعث ایجاد ناراحتی در دهان شما شود. پس به دنبال محصولاتی باشید که روی دهان شما تاثیر ملایمی داشته باشند. به خصوص که لثه های شما با ایمپلنت ها سازگار می شوند. پس اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، گزینه های سالم را با دندانپزشک خود در میان بگذارید.

 از غذاهای مشکل ساز خودداری کنید!

برخی از غذاها ممکن است به ترمیم ایمپلنت و همچنین دندان های طبیعی شما آسیب بزنند.

مراقبت های ایمپلنت دندان 

در حالی که بعید به نظر می رسد امابهتر است از این موارد اجتناب کنید. درضمن در مورد میزان خود آگاه باشید و تا جایی که می توانید مصرف تان را کاهش دهید. از این غذاها و سایر غذاهای مشابه خودداری کنید.

  • آبنبات
  • یخ
  • کارامل
  • دانه های موجود در پاپ کورن
از کشیدن سیگار و الکل خودداری کنید!

در حالی که این نکته می تواند کلی برای سلامتی در نظر گرفته شود.

اما سیگار کشیدن و مصرف الکل بعد از عمل اولیه ایمپلنت دندان خیلی مضر است. هر دوی این مواد این پتانسیل را دارند که به طور جدی در روند بهبودی اختلال ایجاد کنند و در صورت سوء استفاده، حتی ممکن است باعث عفونت شوند.

 قرار ملاقات های منظم با پزشک خود داشته باشید!

در حالی که مراقبت بعد از ایمپلنت دندان در منزل ضروری است، جای خطا هم وجود دارد.

پس از انجام عمل اولیه، باید به یک متخصص برای قرار ملاقات های بعدی مراجعه کنید تا مطمئن شوید همانطور که انتظار می رود بهبود می یابید. به این ترتیب، ایمپلنت های دندانی تان می توانند در تمام طول عمر شما در شرایط عالی باقی بمانند.

error: Content is protected !!