5نکته در مورد مراقبت های ایمپلنت دندان که باید بدانید!
2021-11-17
ایمپلنت دندان بعد از پرتودرمانی
آیا بعد از پرتودرمانی می توان ایمپلنت دندان انجام داد؟
2021-11-22

ایمپلنت دندان چقدر دردناک است؟

ایمپلنت دندان بدون درد | دردناک بودن ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان بدون درد | دردناک بودن ایمپلنت دندان

آیا ایمپلنت دندان واقعا دردناک است؟
چقدر؟

ایمپلنت های دندانی می توانند به طور موثری جایگزین دندان های از دست رفته یا آسیب دیده شوند، اگرچه بسیاری از بیماران نگرانی هایی در مورد این روش دارند.

اگر به کاشت ایمپلنت دندان فکر می کنید، شاید تعجب کنید که ایمپلنت دندان چقدر دردناک است. تحمل درد و ناراحتی هر کس متفاوت است و دانستن اینکه چه چیزی باید بعد از آن انتظار داشت می تواند به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

ایمپلنت دندان چقدر دردناک است؟

کاشت ایمپلنت دندان نیاز به جراحی دارد، بنابراین این روند بدون درد و ناراحتی نیست.

از آنجایی که همه افراد درد را به طور متفاوتی تجربه می کنند و از آنجایی که این روند بین بیماران تا حدودی متفاوت است – پاسخ قطعی به این سوال شاید دشوار باشد. با این حال، می‌توانیم چند مقایسه انجام دهیم که ممکن است کمک کند.

قدم به قدم برای درک بهتر اینکه چرا ایمپلنت دندان ممکن است دردناک باشد!

چند مرحله مهم برای کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد.

اولین قدم برای کاشت ایمپلنت دندان کاملا بدون درد یک مشاوره بین شما و دندانپزشک یا جراح دهانتان درباره ایمپلنت دندان خواهد بود.

اینکه آیا این گزینه مناسبی برای شما خواهد بود یا خیر. قبل از اینکه بتوانید ایمپلنت های دندانی انجام دهید، دندان ها و لثه های شما باید سالم باشند. اگر پوسیدگی دندان یا عفونت دارید، ابتدا باید این مشکل برطرف شود.

پس از مشاوره، می توانید برای انجام ایمپلنت دندانی خود، برای جراحی برنامه ریزی کنید. این جز مراحلیست که بیشتر بیماران را نگران می کند. با این حال، جراحی ایمپلنت دندان یک جراحی جزئی در نظر گرفته می‌شود و دردناک‌تر از هر جراحی جزئی دیگری نیست. تحت بیهوشی این روش انجام می‌گیرد، بنابراین در طول جراحی چیزی احساس نخواهید کرد. این فرآیند شبیه به کشیدن دندان عقل با جراحیست. سطح دردی که بعد از کاشت دندان تجربه می کنید با سایر جراحی های جزئی قابل مقایسه است.

این روش چند ساعتی طول می کشد و پس از آن می توانید به خانه بروید.

ایمپلنت دندان بدون درد | دردناک بودن ایمپلنت دندان

درمان درد بعد از جراحی ایمپلنت!

درمان هایی که برای کاهش درد و ناراحتی بعد از جراحی دریافت می کنید در افراد مختلف متفاوت است.

ممکن است چند روز اول پس از جراحی دوز کمی از داروهای مسکن تجویزی دریافت کنید. با این حال، داروهای مسکن تجویزی، مواد مخدر بسیار اعتیادآوری هستند که تنها در سال 2019 بیش از 10 میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار داده. بهتر است از داروهای مسکن فقط در موارد ضروری استفاده شود. پس از چند روز اول بهبودی، باید بتوانید به مسکن های غیر مخدر مانند ایبوپروفن (Advil® و Motrin®) یا ناپروکسن سدیم (Aleve®) روی بیاورید.

اقدامات دیگری برای کمک به کاهش درد و ناراحتی بعد از ایمپلنت دندان وجود دارد. مراقب باشید بیش از حد به خودتان فشار نیاورید. بدن شما برای بهبودی و استراحت به زمان نیاز دارد. در هیچ ورزش یا فعالیت دیگری که ممکن است ضربه ای به دهان شما وارد شود، شرکت نکنید. برای کاهش تورم و درد ممکن است از کیسه یخ یا یخ استفاده کنید. شما ممکن است از مدیتیشن، موسیقی ملایم یا سایر فعالیت های آرام بخش برای کاهش اضطراب خود در مورد درد استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که مقداری درد و ناراحتی طبیعی است. این نشانه آن است که بدن شما در حال بهبود است

error: Content is protected !!