چسب دندان مصنوعی
بهترین و محکم ترین چسب دندان مصنوعی چیست؟
2021-09-06
عمر ایمپلنت های دندانی
میانگین سن برای انجام ایمپلنت چه موقع است؟
2021-09-11

جایگزین دندان های مصنوعی چه روش های دیگری می باشد؟

در گذشته ، همه چیز به دندان های مصنوعی و بریج ختم می شد. در حال حاضر نه چندان زیاد.

با پیشرفت های ایجاد شده در مراقبت از دهان و دندان، پیشرفت های زیادی در فناوری دندانپزشکی صورت گرفته است.

ممکن است شما با دندان های مصنوعی مشکلی نداشته و راحت باشید، اما پروتزها دارای معایبی هستند. دندان های مصنوعی می توانند منجر به از دست دادن یا تحلیل استخوان شوند و نیز ناراحت کننده باشد. وقتی لبخند زیبایی دارید اعتماد به نفس بیشتری هم دارید. اغلب افرادی که از دندان های مصنوعی استفاده می کنند از اعتماد به نفس مشابهی برخوردار نیستند زیرا می ترسند که هنگام لبخند زدن دندان هایشان از بیرون بپرد یا هنگام غذا خوردن در مکانی عمومی در دهانشان تکان بخورد.

دندانهای مصنوعی نیز باید به روش خاصی تمیز شوند تا از ایجاد بو جلوگیری شود. اگر دندان های خود را از دست داده اید ، دندان مصنوعی تنها گزینه شما نیست.

ایمپلنت های دندانی ، اوردنچر و بریج های دندانی وجود دارد.

ایمپلنت های دندان 

جایگزین دندان های مصنوعی

به جای پروتز ، ایمپلنت دندان رایج ترین جایگزین است.

ایمپلنت های دندانی پروتزهای تیتانیومی هستند که در استخوان فک شما کاشته می شوند. ایمپلنت تیتانیوم دندان های کاذب شما را به دهان شما متصل می کند. به این معناست که شما نباید نگران دندان های خود یا بیرون پریدن پلیت دندان باشید.

روشهای اصلی مورد استفاده برای کاشت ایمپلنت دندان All-on-4 و All-on-6 است. در روش All-on-4 چهار ایمپلنت وجود دارد ، در حالی که در All-on-6 شش ایمپلنت وجود دارد.

روشی که برای شما مورد استفاده قرار می گیرد بستگی به تصمیم شما و دندانپزشک و تعداد دندان ها و ریشه های شما دارد. اگر تعداد زیادی از دندانهای بالا و پایین خود را از دست داده اید ، به احتمال زیاد دندانپزشک شما All-on-4 را پیشنهاد می کند. اما اگر برخی از دندان های شما از بین رفته است اما ریشه های بیشتری باقی مانده است ، ممکن است All-on-6 بهتر باشد.

اوردنچر

شاید نمی خواهید ایمپلنت دندان انجام دهید.

اگر چنین است، اوردنچر برای شما مناسب تر است. دندان مصنوعی توسط نوعی چسب در جای خود نگه داشته می شود. پروتزهای اضافی توسط ایمپلنت های دندانی یا دندان های باقی مانده در جای خود نگه داشته می شوند.

اوردنچر برای افرادی که دندان کمی برای آنها باقی مانده است ایده آل است. اگر اکثر دندانهای خود را از دست داده اید ، ممکن است دچار از دست دادن استخوان شوید. از دست دادن استخوان در فک شما می تواند شما را پیرتر نشان دهد. اوردنچرها توسط ایمپلنت های دندانی در جای خود ایمن نگه داشته می شوند ، بنابراین به تحریک استخوان فک شما کمک می کند. این تحریک به کاهش یا حتی توقف از دست دادن استخوان کمک می کند.

بریج دندان

بریج دندان برای افرادی که فقط چند دندان از دست داده اند ایده آل است.

در این روش تاج یا ایمپلنت دندان در جای خود نگه داشته می شود. بریج دندان هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن بیرون نمی پرد، بنابراین از این نظر ، بهتر از دندان مصنوعی هستند. برای قرار دادن تاج همراه با بریج دندان ، ساختار دندانهای اطراف باید تراشیده شود.

برخی از افراد نمی خواهند از پروتز دندان استفاده کنند و این قابل درک است. به خصوص هنگام صحبت کردن، غذا خوردن یا لبخند زدن امکان دارد که از دهانشان بیرون بپرد. بهترین راه برای اینکه بدانید کدام گزینه برای شما بهتر است ، صحبت با دندانپزشک است. 

Call Now Button
error: Content is protected !!