مسواک بین دندان ها
مهمترین نکات برای تمیز کردن بین دندان ها چه پیشنهاد می شود؟
2021-09-04
جایگزین دندان های مصنوعی چه روش های دیگری می باشد؟
2021-09-08

بهترین و محکم ترین چسب دندان مصنوعی چیست؟

چسب دندان مصنوعی

چسب دندان مصنوعی

چسب دندان مصنوعی

یکی از رایج ترین سوالاتی که از بیماران دارای دندان مصنوعی می پرسیم :

این است که کدام چسب مصنوعی قوی ترین را نگه می دارد. احتمالاً بین خمیر دندان مصنوعی ، پودر دندان مصنوعی ، چسب پروتز و کرم مصنوعی بحث داشتید. و از خود پرسیده اید که کدام چسب مصنوعی بهترین است؟

 شما در چنین مواردی به چسب های مصنوعی نیاز دارید که واقعاً محکم باشند. بهترین چسب دندان مصنوعی برای پروتزهای پایینی لزوماً همان چیزی نیست که برای پروتزهای بالا نیازه. در واقع باید بهترین چسب دندان مصنوعی را طبق نیازهای شخصی خود داشته باشید.

زمانی متوجه می شویم که پروتز دندان شما به درستی ساخته شده، که برای تناسب خوب به چسب پروتز نیاز نداشته باشید. وقتی از یک وعده غذایی در رستوران لذت می برید یا در حال معاشرت هستید ، ممکن است با یک لایه کوچک کرم پروتز هم راحت تر باشید. اگر برای ثابت نگه داشتن پروتزهای خود نیاز به استفاده از مقدار زیادی چسب مصنوعی دارید ، مشکلی وجود دارد.

 بهترین چسب پروتز برای محکم نگه داشتن نیاز به مقدار زیادی ندارد. اگر پروتزهای شما با مقدار کمی چسب مصنوعی حرکت می کنند ، به درستی جا نیفتاده و باید تعویض شوند.

چسب دندان مصنوعی چیست؟

اگر به تازگی دندان مصنوعی گذاشته اید، ممکن است با چسب پروتز آشنا نباشید.

همچنین شاید از خود بپرسید که قوی ترین چسب مصنوعی لازم است یا خیر. اگر مدت طولانی از پروتزهای خود استفاده کردید ، ممکن است متوجه شوید تناسب شان تغییر کرده و به خوبی گذشته نیست. هر کسی که دارای پروتز مصنوعی است به چسب پروتز یا کرم مصنوعی احتیاج ندارد. در مواردی که دندانهای مصنوعی شما کمی شل شده اند مهم می باشند.

 انواع مختلفی از چسب دندان مصنوعی در بازار وجود دارد از جمله :

  • خمیر دندان مصنوعی
  • پودر دندان مصنوعی
  • کرم دندان مصنوعی
  • چسب دندان مصنوعی
  • پدهای چسبنده دندان مصنوعی

همه این گزینه ها مستقیماً روی دندان مصنوعی قرار می گیرند تا از ثابت ماندن شان در محل خود مطمئن شوید.

اکثر کسانی که پروتز دارند به هیچ نوع چسبی نیاز ندارند. این امر به این دلیل است که ما مطمئن شویم پروتزهای شما به درستی انتخاب شدند. ممکن است با گذشت زمان به دلیل کوچک شدن ساختار استخوان در دهان تان، مشکلاتی را تجربه کنید. همین می تواند منجر به شل شدن پروتزهای شما شود.

به احتمال زیاد متوجه نمی شوید که ساختار لثه و استخوان شما تغییر کرده است.

تحلیل امری طبیعی است و دلیلی برای نگرانی شما وجود ندارد.

 بهترین گزینه مراجعه نزد متخصص است تا از پروتزهای جدید ساخته شده با تناسب مناسب استفاده کنید. این را بدانید که پروتزها تا اخر عمرتان باقی نمی مانند. اگر دندان های مصنوعی تان به درستی نصب نشوند، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد داشته باشند. در غیر این صورت ، می توانید دندان جدید بگذارید تا به درستی در دهان شما جا بگیرد.

چسب دندان مصنوعی راه حل موقتی است نه یک ثابت دائمی.

 قوی ترین چسب دندان مصنوعی به طور موقت از استحکام بیشتر پروتزهای شما اطمینان حاصل می کند.

هنگامی که پروتزها بر اثر تحلیل شل می شوند ، فقط باید به عنوان یک راه حل موقت، کرم پروتز را در نظر بگیرید.

چسب دندان مصنوعی

 هنگامی که با دندانپزشک خود مشورت می کنید ، به شما گفته می شود که آیا به سادگی به تراز کردن یا دندان مصنوعی جدید نیاز دارید یا خیر. اگر به پروتزهای جدید احتیاج داشته باشید، متوجه می شوید که هزینه ان مقرون به صرفه هم هست.

بهترین چسب برای دندان مصنوعی بدون زینک

برای درک اهمیت چسب دندان مصنوعی بدون زینک، باید بدانید که چرا این نوع محصول در ابتدا ساخته شده است. در گذشته ، تمام چسب های مصنوعی حاوی زینک بودند.

مشکل این بود که پرونده های متعددی علیه تولیدکنندگان مطرح شد زیرا افرادی بیمار شدند. متأسفانه مواردی وجود داشت که ممکن است از آنها آگاهی داشته باشید یا نه، منجر به آسیب دائمی عصب می شود. در ابتدا زینک را به چسب پروتز اضافه کردند تا چسبندگی بیشتر شود. برای ایمن ماندن تنها کاری که باید انجام می شد این بود که دستورالعمل ها را دنبال کرده و از محصول به درستی استفاده کنید.

تا زمانی که مقدار زیادی استفاده نکنید ، می توانید در امان باشید.

اگر به پروتز جدیدی نیاز دارید، باید ویزیت شوید. اگر سالها از مقادیر زیادی چسب دندان استفاده می کنید ، می توانید مسمومیت زینک را تجربه کنید. هنگامی که متوجه شدید ساختار استخوان و لثه های شما به طور طبیعی در طول زمان تغییر می کند ، متوجه می شوید که هرگز قرار نبوده از یک دندان مصنوعی برای همیشه استفاده کنید.

اگر هنوز هم نگران مسمومیت هستید ، راه حل این است که بهترین چسب مصنوعی بدون زینک را امتحان کنید.

Call Now Button
error: Content is protected !!