اختلال تیروئید
بیمارانی که تیروئید دارند می‌توانند کارهای دندانپزشکی انجام دهند؟
2021-11-08
اگر روکش دندان بیفته راه حلی براش هست؟
اگر روکش دندان بیفته راه حلی براش هست؟
2021-11-13

چرا ایمپلنت دندان بر پروتز دندان ترجیح داده می‌شود؟

پروتزهای دندانی و مصنوعی یا بریج!

پروتزهای دندانی رو بذاریم یا ایمپلنت های دندانی؟!

از دیدگاه حرفه ای، ایمپلنت های دندانی بهتر از پروتزهای دندانی یا مصنوعی هستند.

زیرا ساختار آناتومیک و زیبایی صورت، دهان و استخوان های فک شما را حفظ می کنند. همچنین، ایمپلنت‌های دندانی راحت‌تر هستند زیرا می‌توانند درد دندان مصنوعی و تحریک لثه‌ها را از بین ببرند. ایمپلنت‌ها برای حفظ یکپارچگی ساختار استخوان فک عمل می‌کنند.

که معمولا با از دست دادن یا کشیدن دندان به خطر می‌افتد و متعاقبا بدنبال آن استفاده از دندان مصنوعی. هر موقعیتی متفاوت است! در نتیجه، ما توصیه هایی را به صورت موردی ارائه می کنیم.

مبانی پروتزهای دندانی یا مصنوعی در مقابل ایمپلنت های دندانی

ابتدا، اجازه دهید مشخصات کلی پروتزها و ایمپلنت‌های دندانی را مرور کنیم، که نشان می‌دهد چرا فکر می‌کنیم ایمپلنت‌ها در هر زمان ممکن بهترین انتخاب هستند.

پروتزهای دندانی و مصنوعی یا بریج!

پروتزها و بریج ها (پروتزهای جزئی) زمانی استفاده می شوند که یک یا چند دندان باید برداشته شود و نیاز به تعویض باشد.

در حالی که بیشتر بزرگسالان می توانند با کشیدن یک دندان ادامه دهند، دندان ها همچنان با هم کار کنند.  از دست دادن این دندان ها یک اثر دومینویی ایجاد می کند که باعث از دست دادن دندان اضافی می شود. این امر خوردن را دشوارتر می کند و منجر به سوءتغذیه می شود. همچنین می تواند بر نحوه صحبت کردن فرد تأثیر بگذارد. یا اگر ظاهر فرد تحت تأثیر قرار گیرد، از دست دادن دندان ها می تواند بر عزت نفس فرد تأثیر منفی بگذارد.

با جایگزین دندان های کشیده یا از دست رفته با پروتز مصنوعی جزئی یا کامل، فقط تا حدی حلش می کنیم. قبل از کشیدن دندان، از دندان‌های موجود و بافت‌هایی که دندان را نگه می‌دارند، قالب ساخته شده تا تناسب خوبی داشته باشند.

در حالی که پروتز موقت بلافاصله پس از کشیدن دندان استفاده می شود. پروتزهای دائمی به آرامی توسط متخصصان آزمایشگاه ساخته می شوند. بیماران در طول این فرآیند به مدت چهار تا پنج هفته به صورت هفتگی ویزیت می‌شوند.

پروتزهای دندانی و مصنوعی یا بریج!

تا قالب‌ها را بتوان با دقت نصب، تنظیم و بهینه‌سازی کرد تا آسایش بیمار و یک لقمه سالم و متعادل را تامین کند. در ابتدا لثه ها همچنان به تغییر شکل خود ادامه می دهند. زیرا سوراخ هایی که زمانی دندان ها ریشه داشتند پر می کنند.  از آنجایی که ریشه دندان‌های شما به استخوان فک متصل می‌شود؛ به حفظ یکپارچگی استخوان فک کمک می‌کند، استخوان فک پس از کشیدن‌دندان شروع به خراب شدن می‌کند.  و همچنان این پروسه در طول عمر شما ادامه دارد.

سپس پروتزها خیلی لق می شوند یا به طرز ناراحت کننده ای جابه جا می شوند و نیاز به تراز مجدد دارند. اگر دندان مصنوعی به درستی نگهداری نشود، درد لثه یا بدتر از آن لثه‌های عفونی خواهید داشت.

در این حالت سلامت کلی شما خطر خواهد افتاد.
ایمپلنت های دندانی بهترین مورد بعدی برای جایگزین دندان های اصلی شما هستند!

از آنجایی که ایمپلنت‌های دندانی محکم در استخوان فک ریشه قرار دارند، راحت‌تر بوده و بهتر شکل دهان و صورت شما را حفظ می‌کنند.

ایمپلنت‌های دندانی تقریبا در همه شرایط بهتر از پروتزهای مصنوعی در نظر گرفته می‌شوند. برای اینکه بدانید آیا کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندان هستید یا خیر، یک جلسه مشاوره برنامه ریزی کنید. تیم دندانپزشک و جراح ایمپلنت آماده هستند تا دوباره لبخند را به لب های شما بازگردانند!

error: Content is protected !!