مزیت پیوند استخوان
پیوند استخوان در دندانپزشکی چه مزایایی دارد؟
2021-04-21
علل کشیدن دندان
به چه دلایلی باید دندان کشید؟
2021-04-26

هرچیزی که درباره جراحی دهان باید بدانید!

جراحی دهان

جراحی دهان

جراحی دهان به عنوان یک روش تهاجمی و بسیار جدی شناخته شده.

اما در موارد جراحی‌های دهان که صورت می گیرد، دارای عوارض کم بوده و حتی دربرخی موارد بدون تهاجم می باشد. چیزهایی را باید مورد این جراحی بدانید تا با کنار هم گذاشتن شان از عوارض و مزایای این روش دندانپزشکی مطلع شوید. 

جراحی دهان چیست؟

چه فکر ایمپلنت دندان باشید، چه در فکر کشیدن دندان عقل تان باشید، متخصصین این حوزه می توانند در این زمینه بهترین کمک را به شما کنند. کشیدن دندان، ایمپلنت دندان و دندان های عقل مواردی هستند که در این شرایط معرفی می شوند. و با جراحی دهان به طور ایمن و تاثیرگذار انجام گیرند. بخاطر دسترسی به دندان ها و لثه ها، جراحی‌دهان حتی نیاز به برشی هم برای یک جراحی موفقیت آمیز نیاز نیست.

عوارض رایج این جراحی‌دهان چیست ؟

بخاطر ذات خاص دهان، عواقب بعد از جراحی می تواند متفاوت باشد.

یکی از رایج ترین نتایج جراحی‌دهان، خونریزی لثه ها می باشد. گاهی اوقات بیماران به دلیل اینکه دهان به طور مداوم در حال حرکت و تولید بزاق می باشد، خونریزی طولانی مدت را تجربه می کنند. اما این موارد با فشار و گاز زدن گاز در ناحیه جراحی شده متوقف می شوند.

یکی دیگر از عوارض شایع جراحی‌دهان، بیحسی ناشی از آن و نیز تورم است. هردوی آن ها با بهبود زخم بهتر می شوند. درحالی که ممکن است برایتان بعد جراحی سخت باشد. اما بعد چند روز به آن عادت می کنید، بیحسی و تورم علائم مثبتی می باشند که بیحسی به خوبی عمل کرده و زخم دارد بهبود پیدا می کند.

آیا جراحی‌دهان عوارض جدی دیگری هم دارد؟

جراحی دهان

یکی دیگر از عوارض جدی جراحی‌دهان ناشی از اشتباه در عمل نیست. اما در عوض می تواند ناشی از ارتباط بین متخصص و بیمار باشد.

برای جلوگیری از این موارد، صادقانه باید پزشک خود در مورد سابقه پزشکی تان مشورت کنید. برای اینکه مطمئن شوید واکنش بدی نسبت به موارد استفاده شده در عمل ندارید.

عفونت هم دیگر عارضه ناشی از جراحی‌دهان و دندان می باشد. گرچه بسیاری از آن ها به راحتی با آنتی بیوتیک درمان می شوند. عفونت ممکن است برای ان هایی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، خطرناک باشد. در این موارد پزشک برای احتیاط تجویزپیشگیرانه آنتی بیوتیک می کند برای اینکه احتمال عفونت و عواقب جدی آن را کاهش دهد.

هنوز هم ترس از جراحی‌دهان دارید؟ باید حتما با متخصص خود صحبت کنید.

چه برنامه ایمپلنت ریخته باشید یا کشیدن دندان عقل بهترین راه برای کاهش ترس پیش از جراحی، ارتباط به پزشک مربوطه است.

برای رهایی از اضطراب. از نگرانی هایتان بگویید و البته در مورد جراحی دهان تان صحبت کنید. اگر که قرار است ایمپلنت دندان انجام دهید، بهتر است از پروسه جراحی بدانید و بهترین استراتژی های ریکاوری که می باشند.

Call Now Button
error: Content is protected !!