بریج دندان بهتر است یا ایمپلنت All On 4؟
2021-05-01
شکل و ساختار ایمپلنت دندان
از ساختار ایمپلنت دندان بدانید!
2021-05-05

آیا تحلیل لثه داشته باشیم نمیتوانیم ایمپلنت کنیم؟

ایمپلنت دندان و تحلیل لثه

ایمپلنت دندان و تحلیل لثه

تحلیل لثه ها : آیا مانعی برای ایمپلنت دندان می باشد؟

زمانی که لثه ها به تدریج شروع به تحلیل رفتن می کنند، ریشه دندان ها بیرون می زنند.

همین باعث می شود دندان بیشتر در معرض آسیب باشند و البته افتادن. درصورتی که مشکل تحلیل لثه دارید، این تحلیل می تواند مشکلاتی به همراه داشته باشد. قبل از اینکه ایمپلنت دندان انجام دهید. بخاطر اینکه ایمپلنت دندان نیاز به یک استخوان فک مناسب و کاملا محکم دارد. و البته یک لثه سالم که ایملپنت با موفقیت انجام شود.

بنابراین بیمارانی که تحلیل لثه دارند، می توانند با گرفت لثه وضعیت لثه شان بهتر شود.

درصورتی که ایمپلنت دندان روی بیماری که مشکل تحلیل لثه داشته انجام شود، این تحلیل به مرور باعث می شود ایمپلنت اکسپوز کند. درنتیجه روکشی که آن را نگه می دارد ضعیف می شود. درضمن می تواند روی دندان های طبیعی کناری هم تاثیر بگذارد. درنتیجه بیمار در معرض خطر مشکلات دندانی بسیاری قرار می گیرد.

ایمپلنت دندان و تحلیل لثه

در بیمارانی که به تحلیل لثه دچارند، متخصص ایمپلنت از پیوند استخوان و بافت لثه استفاده می کند. برای اینکه بتواند لثه و فک را مجدد احیا کند و جراحی ایمپلنت دندان موفقیت آمیز باشد. با پیوند استخوانی که انجام می گیرد، استخوان فک همانطور که گفتیم احیا می شود و رشد می کند. بافت لثه هم که پیوند شده بود، وضعیت بهتری می یابد و ریشه دندان ها را پوشش می دهد تا از ایمپلنت دندان محافظت کند. معمولا این رویه قبل از انجام ایمپلنت انجام می گیرد.

برای اینکه ایمپلنت دندان در ادامه موفقیت آمیز باشد، استخوان فک و بافت لثه باید در سلامت کامل باشند. اگر شما هم دچار این عارضه می باشید، حتما نزد یک متخصص لثه یا پریودنتیست مراجعه کنید. بهتر است درمان را هرچه سریعتر شروع کنید، مخصوصا اگر در فکر انجام ایمپلنت دندان می باشید.

Call Now Button
error: Content is protected !!